Advert
Gölbaşı’ndan Van’a bir el de siz uzatın
Gölbaşı’ndan Van’a bir el de siz uzatın
Van Sevindik İlkokulu müdürü Yusuf Açar kütüphane dört duvar arasında olmaz diyerek başladığı projede yardım bekliyor.
Advert

Amaçlarının öğrencilerine okuma alışkanlığı kazandırmak olduğunu ifade eden Sevindik İlkokulu Müdürü Yusuf Açar “Amacım kitapları kütüphane hapishanesinden çıkarmak. Öğrencilere kitap okumayı alışkanlık haline getirmektir” dedi.       

Başlattıkları projede en önemli eksiklerin kitap olduğunu belirten Açar, bizim en büyük eksiğimiz kitaptır. Bu konuda tüm Türkiye’den yardım bekliyorum. Özellikle ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf okuma ve hikaye kitapları gelirse çok mutlu olurum. Kapısız kütüphane projemizin tamamlanması için desteğe ihtiyaç vardır. Halkımızın bu konuda bize desteklerini bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Kütüphanelerin dört duvar arasında ve kapılarının kilitli olmaması gerektiğini söyleyen Van Sevindik İlkokulu Müdürü Yusuf Açar “Kapısız kütüphane projemizin tamamlanması için desteğe ihtiyaç vardır. Kapısı olan kütüphane, kitapların dört duvar arasına hapsedilmesidir. O yüzden kütüphanenin kapısını ve duvarlarını yıktık. Kütüphanelerde kitapları rafa dizip kapısını kilitlememeli. Öğrenci mecburiyetten değil, kendi isteği ile okumalı ki kitabı sevsin. Kitap okuma, mecburiyet değil, bir ihtiyaç bir zevk olmalı” şeklinde konuştu.

Gelecek nesillerin inşasında bir adım da siz atmak istiyorsanız, Gölbaşı’ndan Van’a bir köprü de siz oluşturmak istiyorsanız okumadığınız eski kitaplarınızı Aktif Haber Gazetesi’ne ulaştırabilirsiniz. Şimdiden tüm Gölbaşı halkına hassasiyetinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Göndereceğiniz kitapların daha çok ilkokul düzeyine uygun içerikte olmaları Van’daki kardeşlerimize daha faydalı olacaktır.

Adres: Seğmenler Mah. Karanfil Cad. 83/2 (Miroğlu Eczanesi karşısı) Gölbaşı/Ankara
Telefon: 05350115420 - 05312083768 - 05317323845

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Van Sevindik İlkokulu Yusuf Açar kitap kampanya kütüphane okuma alışkanlığı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert