Advert
Pursaklar’da “Reis’ten Şiirler” gecesi
Pursaklar’da “Reis’ten Şiirler” gecesi
Pursaklar’da “Reis’ten Şiirler” programını düzenlendi.

Pursaklar Belediyesi Abdurrahim Karakoç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen program Pursaklar Belediyesi ve Kol Kola Hareketi tarafından ortaklaşa düzenlendi. Programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sevdiği şiirleri lise öğrencileri seslendirdi. Öğrenciler Dua, Ey Sevgili, Asker Duası vb. şiirleri seslendirdiler.

Programa Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, belediye başkan yardımcıları, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin “Her zaman söylüyorum biz eğitimciyiz. Belediyecilikte şehri imar etmenin yanında insanları da ihmal etmememiz lazım diyorum. İnsanlar ihmal edilirse şehirler mahvolur gider, ıslah edilen şehirler mahvolur gider. Bu akşam yavrularımızın güzel bir eğitimini seyrettik” dedi.

Yeni Erdoğanların yetiştiğini belirten Çetin “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan örnek aldığımız ve Türkiye’ye gelmiş çok nadir liderlerden birisidir. Yavrularımızın liderimizi örnek alması o kadar hoş ki, yeni Erdoğanlar yetişiyor. İnşallah geleceğimizin teminatı olan gençlik bize ümit veriyor. Allah yollarını açık etsin. Allah ülkemize, milletimize ve devletimize bu yavrularımızı bağışlasın” şeklinde konuştu.

Programda şiirler seslendiren gençlerden Esma Gül Yerlikaya “Görevin büyüğü aslında reise düşüyor, bize sadece elimizden geldiği kadar anlatmak kaldı. Mehmet Akif’ten bir şiir okudum. Böyle büyük bir üstadın şiirini okumak büyük bir zevkti. Onun da dediği gibi yeise kapılmayacağız ve dirilişimiz yakındır. İnşallah dirileceğiz” dedi.

Zeynep Ilgın Susuzlu ise Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın okuduğu şiirleri okumanın büyük bir gurur olduğunu söyledi.

Sezai Karakoç’un Ey Sevgili şiirini birlikte seslendiren Ahmet Zahit Saçı ve Sefa Odabaşı ise şiir okumanın kendilerini heyecanlandırdığını ve kendilerine bu fırsatı sağlayan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin’e teşekkür ettiler.

Ayrıca şiirlerin ardından öğrenciler ve protokol sahneye çıkarak Türk bayraklarıyla Esat Kabaklı'nın Ez Oğlum şarkısını birlikte seslendirdiler.

Programın sonunda şiir okuyan öğrencilere plaket ve çiçek taktimi yapıldı.

 

ETİKETLER
Ankara Pursaklar Dua Ey Sevgili Asker Duası Selçuk Çetin Reis’ten Şiirler
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500