Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 05-04-2017 14:48   Güncelleme : 05-04-2017 14:48

MHP İlçe Başkanı Pehlivan’dan Alparslan Türkeş’i Anma Mesajı

MHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) eski Genel Başkanı Alparslan Türkeş ölümünün 20. Yıl dönümü dolayısıyla anma mesajı yayınladı.

MHP İlçe Başkanı Pehlivan’dan Alparslan Türkeş’i Anma Mesajı

MHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) eski Genel Başkanı Alparslan Türkeş ölümünün 20. Yıl dönümü dolayısıyla anma mesajı yayınladı.

Ersin pehlivan yaptığı yazılı açıklamada “Milliyetçi Hareket Partimiz ve Ülkü Ocaklarımızın kurucusu, Türk Dünyası’nın bilge lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’i aramızdan ayrılışının 20’nci yıl dönümünde sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.

İşte MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Ersin Pehlivan’ın mesajı

Yaşamının her anını, Türk milliyetçiliğine adamış olan büyük devlet ve dava adamı merhum Alparslan Türkeş’i kaybetmenin acısını halen yüreğimizde hissediyoruz. Büyük bir vatan sevdalısı Başbuğumuz Alparslan Türkeş, her zaman ülke çıkarlarını ön planda tutarak gelecek seçimler yerine, gelecek nesilleri düşünerek hareket etmiştir.

 

Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, gençlik yıllarından itibaren bütün ömrünü vatan ve millet hizmetine adamış, Türk milleti ve Türk Dünyası’nın birlik, beraberlik ve dirliği konusunda çok büyük mücadeleler vermiştir. Mücadelelerle geçen seksen yıllık ömründe "önce ülkem ve milletim" diyerek, Türk milletinin yücelmesi konusunda önemli çalışmalar yapmıştır.Türk milliyetçiliği davası, rahmetli Başbuğumuzun önderliğinde büyük bir fedakârlıkla yükselmiş ve bugünlere gelmiştir. Ülküsü ve fikirleri bizlere her zaman ışık olmuştur. Hayatı boyunca, Türkiye üzerine oynanan çirkin oyunları hep fark etmiş ve bu oyunlara karşı çıkmıştır.

 

Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, ömrü boyunca milyonlarca vatan sevdalısı, imanlı gençler yetiştirmiştir. O’nun ülküsü ve fikirleri aradan geçen onca zamana rağmen halen ilk günkü heyecanla yaşamakta ve yaşatılmaktadır. Büyük devlet, fikir ve dava adamı Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in, ülküsü ülkümüz, ufku ufkumuz olmaya devam etmektedir. Hedefleri doğrultusunda azim ve kararlılıkla yürümeye de devam edeceğiz. Bu ülkü ve fikirler Türk milliyetçilerinde varolduğu sürece, ülkemizin birlik, beraberlik ve dirliğini hiç kimse bozmaya cesaret edemeyecektir.

 

Türkiye ve Türk dünyası liderini ve Başbuğunu kaybetmenin üzüntüsünü yüreğinde hala taşımaktadır. Eserleri, öğretisi ve ideolojisi her geçen gün güçlenerek yarınlara aktarılmakta bu uğurda hiç bir fedakârlıktan kaçınılmamaktadır.

 

O Ülkücü Türk gençliği için örnek bir milliyetçi yol gösterici ve ideal dava adamıydı. Kısaca O Ülkücü Türk gençliğinin efsanevi lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’tir. Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ’i vefatının 20.yıldönümünde rahmet, minnet ve dualarla anıyoruz.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
156. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA