Advert

Advert
Gölbaşı’nda “Otizm Farkındalık Günü” Etkinliği
Gölbaşı’nda “Otizm Farkındalık Günü” Etkinliği
2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle Gölbaşı’nda etkinlik düzenlendi.

Dünya Otizm Farkındalık günü nedeniyle Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir etkinlik düzenlendi. Gölbaşı Hacılar İlk ve Ortaokulu'nda düzenlenen etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.

2 Nisan Otizm Farkındalık Günü nedeniyle, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Hacılar İlk ve Ortaokulu Müdürü  Mustafa Kaya yaptı. Daha sonra okul rehber öğretmeni Şafak Çetinkaya otizm bilgilendirme konuşması yaptı.

Etkinlikte konuşan Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer “ Bu etkinlikler önemli çünkü bu günler farkındalık oluşturmak için önemli adımların atıldığı günlerdir. Vatandaşlardan otizmli çocukları olan ailelerin bu durumlarının paylaşmalarını, otizmli çocukların farkında olmalarını istiyorum. Yazılan kaynaklarda daha çok bu tür engellerin eğitilerek aşıldığını, eğitilerek kazanıldığını ve topluma adapte olduklarını görüyoruz. Veli yaşadığı sürece çocukları koruyor. Ama o çocukların topluma kazandırılması, kaynaştırılması ve kendi ayakları üstünde durabilmesi için hem okulların hem de kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte bütün vatandaşlarında bu farkındalık içerisinde olması lazım” dedi.

Konuşmaların ardında otizmli çocukların hazırladığı dans, patent ve ip atlama gösterileri ve müzik dinletileri gerçekleştirildi.

 Daha sonra Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer ve etkinliğe katılanlar otizme dikkat çekmek için ellerini boyaya batırdıktan sonra beyaz bez üzerine bastırdılar ve sevgi balonlarını gökyüzüne bıraktılar.

Program otizmli öğrenciler için hazırlanan plaket ve madalya taktımı ile son buldu.

Etkinliğe Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz, Ak Parti İlce Başkanı Osman Karaaslan öğretmenler ve öğrenciler ve aileleri katıldı.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Şenol Esmer Otizm Günü Hacılar İlk Okulu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert