Advert

Advert
Kütüphaneler Haftasında anlamlı ziyaret
Kütüphaneler Haftasında anlamlı ziyaret
Kütüphaneler haftası nedeniyle ilçedeki öğrenciler Pursaklar Belediyesi Şehir Araştırmaları Kütüphanesini ziyaret etti. Turgut Özal Ortaokulu ve Özel Enderun Okulu öğrencileri kitapları inceleyip kütüphanenin faydalarını öğrendi.

Pursaklar Turgut Özal Ortaokulu ve Enderun Okulu öğrencileri ile öğretmenler, kütüphaneler haftası nedeniyle Pursaklar Belediyesi’nin Şehir Araştırmaları Kütüphanesini ziyaret edip kitap okudu.

Öğrencilere okuma alışkanlığının kazandırılması ve kitap sevgisinin aşılanmasının amaçlandığı kütüphaneler haftası, her yıl mart ayının son pazartesi günü başlayıp bir hafta sürüyor. Bu haftayı değerlendirmek ve öğrencileri kitaplarla buluşturmak isteyen Pursaklar’daki okullar soluğu belediyenin Şehir Araştırmaları Kütüphanesi’nde aldı. Diğer kütüphanelerden farklı olan Pursaklar Belediyesi Şehir Kitapları Kütüphanesi, içerisinde şehir ve mimariye ait eserlerin oluştuğu 7 bin kitap barındırıyor. Şehirlerle ilgili zengin bir içeriğe sahip olan kütüphanedeki kitapları inceleyen öğrenciler, ülkenin kültürel birikimini ve şehirlerin güzelliğini görsel ağırlıklı kitaplardan öğrenme imkanı buldu. Kütüphanecilik hakkında bilgilendirilen öğrencileri günün anısına fotoğraf çektirerek ziyaretlerini tamamladı.

ETİKETLER
Ankara Pursaklar Selçuk çetin Pursaklar Belediyesi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert