Advert

Advert
Ertan Aydın sanayi esnafını gezdi
Ertan Aydın sanayi esnafını gezdi
AK Parti Ankara Milletvekili Ertan Aydın ile Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı sanayi esnafını ziyaret ederek halk oylamasında "evet" oyu kullanılması için destek istedi.

Anayasa değişikliği paketi hakkındaki soruları yanıtlayan Aydın, esnafın sorunlarını ve memnuniyetlerini de dinledi.

Esnaf gezisinin ardından referandum süreci hakkında konuşan Ertan Aydın, anayasa değişiklik paketiyle ilgili asılsız iddiaların ortaya atıldığını ve vatandaşların yanlış bilgilendirildiğini söyledi.

Gerçekle alakası olmayan iddiaların halkta karşılık bulamayacağını ifade eden Aydın, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun her gün yeni iddialarla, adeta yeni yalanlarla yola çıkıp insanlarımızı ikna etmeye dönük çabalarını gözlemliyoruz. Ben bunu biraz Amerika’da Trump’ın çalışmalarına benzetiyorum şu an Kılıçdaroğlu’nun yaptıklarını. Bir Trump taktiği deniyor. Her konuda birtakım spekülatif, yalan içeren ibarelerle kampanyanın evet yönünde gelişmesinin önünü kesmeye çalışıyor. Şunu düşünüyor herhalde, aynı yalanı defalarca tekrarlarsam bundan sonuç alırım diye düşünüyor. Ama şunu unutuyor, bizim milletimiz farklı ülkelerdeki milletlere benzemez, öyle kolay uyutulan bir millet değiliz. Söylenen yalanları çok çabuk anlıyoruz, neyin ne olduğunu milletimiz çok çabuk bir şekilde idrak ediyor. Dolayısıyla bu Trump taktiklerinin ben milletimize işleyeceği kanaatinde değilim. Ama o ısrarla bu taktiklere devam edip milletimizin kafasını karıştırıp ‘nasıl bu paketin içeriğini boşaltırım’ onun derdinde.” diye konuştu.

Milletin kararına saygı duyduklarını belirten Aydın, çalışmalarına devam edeceklerini söyleyerek “Bizler bunlara bakmayıp yoğun bir şekilde kendi çabalarımızı sürdüreceğiz ve davamızdaki haklılığımızı insanlarımıza anlatacağız. Paketin içerisinde insanların kafasında soru işaretleri varsa bunları tespit ediyoruz. Buna dönük cevaplarımızı hazırlıyoruz. İnsanlarımız belli konularda yanlış bilgilendirilmişler. Ama bunları tek tek, tane tane anlatınca çok rahat bir şekilde gerçeğin ne olduğunu anlayıp ikna olduklarını görüyoruz. Sonuçta milletimizin vereceği karara saygımız sonsuz. Ama biz diyoruz ki evette bir hayır var.” şeklinde konuştu.

Sanayi sitesinin taşınması ile ilgili konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ise sanayi esnafının isteği doğrultusunda karar verileceğini belirtti.

Duruay, “Şu an sanayinin bu haliyle esnafımızın rahat çalışacağı bir ortam yok. Rahat çalışamadıkları sürece de iş yapmaları biraz zor olur. Biz bu konuyla ilgili çalışmalarımıza devam ediyoruz. Önce biz yerimizi hazırlayalım. Sonra sanayi esnafımızla oturup buradan taşınmaları ve daha iyi şartlarda çalışmalarının kendileri için daha iyi olacağıyla ilgili ikna edeceğiz. Devletimizin de bu konuda ciddi destekleri var. Hibeleri, kredileri var. İnşallah hep birlikte el birliğiyle sanayi esnafımızın daha rahat şartlara kavuşması için uğraşacağız.” diye konuştu.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Ertan Aydın sanayi esnafı Sanayi Sitesi referandum Ak Parti
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert