Advert
Ayşe Keşir Cumhurbaşkanlığı sistemini anlattı
Ayşe Keşir Cumhurbaşkanlığı sistemini anlattı
Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Pursaklar Belediyesi Abdurrahim Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde kadınlara hitap ederek “Cumhurbaşkanlığı Sitemi Türkiye’yi güçlendirecek” dedi.

Pursaklar Belediyesi ve Birlik Vakfının birlikte düzenlediği Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi ve Milli İrade konferansında konuşan AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, “Meclis’te başlayan maratonun sonunda asıl sahipleri olan millete gidiyoruz. Güzel bir bahar olacak inşallah” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sisteminin Türkiye’yi güçlendireceğini ifade eden AK Partili Keşir yaptığı konuşmada şu mesajları verdi: “Bizim paylaştıklarımızı sizler de başkaları ile paylaşın. Bize bazen soruyorlar ‘15 yıldır iktidardasınız neyi yapamadınız?’ Biz de diyoruz ki şu an Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan krizleri yönetebiliyor, bunun kişilere bağlı kalmasını istemiyoruz. Kurucu liderimizi Erdoğan çok iyi kriz yöneticisidir. Ama bunun kalıcı olmasını istiyoruz. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi ile bunu yapmak istiyoruz. 12 Eylül ve sonrasını çok iyi bilirim. Sürekli krizlerle karşılaştık. Ak Parti’nin bugüne kadar atlattığı badireleri hepimiz biliyoruz. Biz iktidara geldiğimiz zaman ‘İktidar olursunuz ama muktedir olamazsınız’ dediler. Ya bir muhtıra, ya bir darbe ile kriz oluşturup yönetimi kendi ellerine geçiriyorlardı. 15 yıldır yaşadığımız kriz yönetim becerisini kişilere, partilere bağlı değil kalıcı olmasını istiyoruz. Bundan 15 sene sonra tekrar bu krizleri yaşamayalım. İstikrarın kalıcı olmasını istiyoruz. Yeni sistemle Cumhurbaşkanı sorumlu hale geliyor. Siyasete uzlaşma kültürü gelecek.”

Programın sonunda Pursaklar Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Damla Turhan, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’e günün anısına hediye takdim etti.

ETİKETLER
Ankara Pursaklar Referandum Ak Parti
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500