Advert

Advert
“İSTİKLAL MARŞI TÜRK’ÜN İNANÇ VE YİĞİTLİĞİNİN ÖZETİ”
“İSTİKLAL MARŞI TÜRK’ÜN İNANÇ VE YİĞİTLİĞİNİN ÖZETİ”
MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, İstiklal Marşı’nın kabulünün 96. yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türk’ün bağımsız yaşama kararlılığının hiçbir zaman bitmeyeceğini ifade etti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, İstiklal Marşımızın, Türk’ün inancının, özverisinin, güveninin ve yiğitliğinin bir özeti olduğunu söyledi. Çetinkaya, Türk’ün bağımsız yaşama kararlılığının hiçbir zaman bitmeyeceğini bildirdi.

İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un Anadolu'da Milli Mücadele'nin henüz devam ettiği sırada kaleme aldığı bu marşın Kurtuluş Savaşı'nın kazanılacağına olan inancı, Türk askerinin yürekliliği ve özverisine güveni, aziz Türk milletinin bağımsızlığa, Hakk'a, yurduna ve dinine bağlılığını dile getirdiğini ifade etti.

“ENGEL TANIMAYIŞIN BELGESİ…”

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, yıldönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada daha sonra şunları söyledi:

“İstiklal Marşımız, aziz milletimizin bağımsızlık ve özgürlüğünü ölümsüzleştirmiştir. İstiklal Marşımız, birlik ve beraberlik olduğu müddetçe aşılmayacak bir engelin bulunmayışının ifadesi olmuştur. İstiklal Marşımız, vatan sevgisini tüm değerlerin üstünde tutan Türk milletinin, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, özveriyle başarıya ulaştırdığı, tarihin akışını değiştiren bir kahramanlık destanıdır. 

96. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy'u ve bütün İstiklal kahramanlarımızı bir kere daha minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.”

İnancın, özverinin, güvenin ve Türk’ün yiğitliğinin özeti olan İstiklal Marşımızın kabulünün 96. yıldönümü kutlu olsun

ETİKETLER
Ankara MHP istiklal marşı kabulu Fatih Çetinkaya
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert