Advert

Advert
Gölbaşı’nda kadınlar günü kutlandı
Gölbaşı’nda kadınlar günü kutlandı
Gölbaşı’nda, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Gölbaşı Cumhuriyet Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlik, Kur'an-ı Kerim tilaveti, şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Gölbaşı Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte Azerin, Dursun Ali Erzincanlı ve Nihat Hatipoğlu sahne aldı. Ayrıca 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda şehit olan polislerin anısına hazırlan videonun gösterimi yapıldı. Video gösterimi sırasında salondaki kadınlar duygusal anlar yaşadı.

Etkinlikte konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ise “Sizler yerlerde sürünmeye değil omuzlar üstünde yükselmeye layık olan efendimizin buyurduğu gibi cennettin ayakları altında olduğu analarımızsınız. Sizler reklam ve tüketim endüstrisinin malzemesi haline getirilmiş objeler, nesneler, değil, yıkılmaz kaleler gibi duran erdem abidelerisiniz. Bizler, her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır düşüncesiyle değil, her başarılı erkeğin yanında başarılı bir kadın vardır düşüncesiyle hareket ediyoruz. Sizler dimdik durdukça bu inanç ve bu millet ilelebet yaşayacaktır” dedi.

Ayrıca etkinliğe katılan Fatih Duruay’ın eşi Hatice Duruay da salondaki kadınlara seslenerek “Sadece bir gün yetmez. Biz bir yetimin başını okşuyorsak o zaman bize kadınlar günü. Biz yardıma muhtaç bir insana el uzatabiliyorsak o zaman bize kadınlar günü. Allah birliğimizi, dirliğimizi bozmasın” diye konuştu.

Düzenlenen etkinliğe Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan, Ak Parti Gölbaşı Kadın Kolları Başkanı Elif Özer ve Gölbaşı Belediyesi meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert