Advert

Advert
Pursaklar Belediyesi’nden kadınlara özel kutlama
Pursaklar Belediyesi’nden kadınlara özel kutlama
Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin ve beraberindeki sanatçılar sokaklarda kadınlara karanfil vererek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Pursaklar’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Pursaklar Belediyesi tarafından kadınlara özel bir program düzenlendi.

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin ve Ak Parti Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu ile sanatçılar Coşkun Sabah, İkbal Gürpınar, Nadide Sultan, Yusuf Güney, Çiğdem Tunç ve Ayhan Aşan kortej yürüyüşü yaparak kadınlara karanfil verdi.

Yürüyüşün ardından Abdürrahim Karakoç Kongre ve Kültür Merkezi’nde konuşan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, “Kadınlar, hanımlar bizlere Allah’ın emanetidir. Bizler emanetimize sahip çıkmak için sorumluluklarımızı yerine getirmek zorundayız. Bizim inandığımız değerler, bize kadınları incitmememiz gerektiğini ve cennetin annelerin ayakları altında olduğunu söylüyor. 15 Temmuz hain işgal girişiminde hanım kardeşlerimiz kendilerini tanklara, tüfeklere siper edip şehadete yürüdü. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. İnanıyorum ki 16 Nisan’da da Türkiye’nin istiklaline ve istikbaline sahip çıkarak, birlik ve beraberlikten yana olup Güçlü Türkiye için, Güçlü Pursaklar için, iradesini sandıklara yansıtacaktır.” dedi.

Ak Parti Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu ise “8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle sanatçılarımızın da katılımıyla çok güzel bir sokak yürüyüşü gerçekleştirdik. Kadınlarımızın yoğun ilgisini gördük. Benim gördüğüm, Pursaklar kararını vermiş. Bugüne kadar kadınlarla yürümüş olan bir partinin kadın milletvekili olarak, yine kadınların desteğiyle 16 Nisan’da güçlü bir şekilde sandıktan evet çıkacağına ve ülkemizin bundan sonra daha aydınlık günleri yaşayacağına inanıyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından sanatçılar sahne alarak şarkılar söylediler. Ayrıca Kadınlar Günü’ne özel hediye çekilişi yapıldı. Programın sonunda Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin ve sanatçılar Coşkun Sabah, İkbal Gürpınar, Nadide Sultan, Yusuf Güney, Çiğdem Tunç ve Ayhan Aşan birlikte “Türkiyem” şarkısını söylediler.

 

 

 

ETİKETLER
Ankara Pursaklar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Selçuk Çetin
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert