Advert
Şehit Meriç Alemdar Okulu’na çifte birincilik
Şehit Meriç Alemdar Okulu’na çifte birincilik
Ankara Milli Eğitim Müdürlüğünce ilkokul, ortaokul ve liseler arasında düzenlenen "Öyküleriyle Türkülerimiz" yarışmasının Gölbaşı’ndaki ön elemesi yapıldı.

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Gölbaşı Anadolu Lisesi’nde düzenlediği ön eleme yarışmasında Gölbaşı’ndan 4 okul ilkokul kategorisinde, 6 okul ise ortaokul kategorisinde yarıştı.

Gündüz Alp İlkokulu, TEK İlkokulu ve Ortaokulu, Şahin Sevin İlkokulu, Şehit Meriç Alemdar İlkokulu ve Ortaokulu, Adem Bilhan Uysal Ortaokulu, Şehit Bülent Göçer Ortaokulu, Hakan Ülger Ortaokulu ve Şehit Mustafa Tecimen İmam Hatip Ortaokulu'nun katıldığı yarışmada öğrenciler birbirinden güzel çalışmalara imza attılar. Gölbaşı eğitimde sanatsal ve kültürel açıdan farklı bir organizasyona ev sahipliği yaptı.

Yarışma ilkokul ve ortaokul düzeyinde Gölbaşı’nı Ankara genelinde temsil edecek okulları seçmek üzere düzenlendi. Jürinin değerlendirmesi sonucu Şehit Meriç Alemdar İlkokulu ve Ortaokulu, iki kategoride de birinci olarak yarışmaya damga vurdu.

Sonuçların açıklanmasıyla birlikte Şehit Meriç Alemdar İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri Bersun Şentürk, Elif Gül, Sudenur Devecioğlu ve Şevval Yurdakul gözyaşlarını tutamadı.

Öğrencilerin Anadolu türkülerinin hikayelerini anlattığı ve türküleri seslendirdikleri yarışmada hem ilkokul kategorisinde hem de ortaokul kategorisinde birinci olan Şehit Meriç Alemdar İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Erhan Eken “Henüz birinci yılını tamamlamak üzere olan okulumuzun öğrencilerinin bu başarıya imza atmalarından dolayı çok mutluyum. Çok çalıştılar, çok emek harcadılar ve bundan sonraki aşamada da aynı gayreti göstereceklerine eminim. Biz Meriç Alemdar ağabeyimizin adını yaşatmak ve her alanda okulumuzu başarılı kılmak, akademik anlamda olsun sosyal etkinlikler kapsamında olsun Meriç Alemdar gibi çocuklar yetiştirmek mecburiyetindeyiz. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Öğrencilerimi kutluyorum” diye konuştu.

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz ise burada yaptığı konuşmada, yarışmaya katılan okulları ve öğrencileri medeni cesaretlerinden dolayı tebrik etti.

Gürbüz “Biz bu tür sosyal, kültürel faaliyetleri çok önemsiyoruz. Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanı sıra bu tür faaliyetlere katılım sağlamasını çok önemsiyoruz. Matematik, sosyal bilgiler, İngilizce gibi derslerden geri kaldığınız noktalarda bunu ileride telafi edebilirsiniz. Ama bu yaşlarda yaşamanız gereken bu tür sosyal faaliyetleri yaşamadığınız takdirde ileride telafi etmeniz zor.” dedi.

Anadolu kültürüne, milli ve manevi değerlere bağlı çocuklar yetiştirmenin önemine dikkat çeken Gürbüz, kültürel değerlerini unutan nesillerin yetiştirilmesi durumunda 15 Temmuz darbe girişimi gibi olaylarla karşı karşıya kalınacağını söyledi.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı öyküleriyle türkülerimiz yarışma Milli Eğitim Şehit Meriç Alemdar Okulu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500