Advert

Advert
Pursaklar Belediyesi gençleri geleceğe hazırlıyor
Pursaklar Belediyesi gençleri geleceğe hazırlıyor
Pursaklar Belediyesi bünyesinde hizmet veren Gençlik Akademisinde kültürden sanata, eğitimden spora birçok alanda Türkiye’nin geleceği olan gençlere yatırım yapılıyor. Milli ve manevi değerlerle eğitilen gençler, Pursaklar Belediyesi ile başarıya koşuyor.

Eğitimci geçmişe sahip olan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, gençlere verdiği önemi bir kez daha göstererek Pursaklar Gençlik Akademisi’ni hizmete açtı. Burada milli ve manevi değerlerine bağlı, ülkeye, millete hizmet edecek başarılı gençler yetiştirmek amaçlanıyor. Bir yıldır faaliyet yürüten Pursaklar Gençlik Akademisi’nde 8, 9, 10,11 ve 12. Sınıf öğrencilerinin başarısına katkı sunmak amacıyla okul derslerine yardımcı kurslar, kültür gezileri, spor faaliyetleri, diğer çocuklar için de sanatsal aktivitelerden bağlama, gitar, ney, keman, piyano gibi müzik eğitimleri veriliyor. Her hafta bir saat Safahat okumalarının da yapıldığı gençlik akademisinde aylık 256 saat eğitim ve sosyal aktivite yapılıyor.

Geleceğin toplumuna önemli projelerle katkı sunan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin “Gençler bizim geleceğimizdir. Düşünen, sorgulayan, üreten, milli ve manevi değerlere bağlı, vatan ve millet sevgisiyle dolu, özgüven sahibi gençler yetiştirmek, onların başarılarına katkı sunmak için bu projeyi hayata geçirdik” sözleriyle projenin amacını açıkladı.

Büyük ilgi gören Pursaklar Gençlik Akademisine üye olan bu öğrencilere okul derslerine yardımcı olacak kurslar, eğitici ve kültürel geziler, sportif faaliyetler, müzik dersleri, rehberlik alanlarında hizmetler devam ediyor.

ETİKETLER
Ankara Pursaklar Selçuk Çetin
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert