Advert
“Bu kadar olmaz arkadaş”
“Bu kadar olmaz arkadaş”
Gölbaşı Belediye Meclisi mart ayı toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili Gökhan Koçak, sosyal medyanın yanlış kullanıldığına dikkat çekti.

Kişilerin sosyal medya platformları üzerinden son günlerde referandum sürecine dair yaptığı ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı paylaşımlara yönelik Gökhan Koçak eleştirilerde bulundu.

Koçak, sosyal medya üzerinden vatan kurtarılamayacağını ifade ederek, “Bu sosyal medyaya ben özellikle vurgu yapmak isterim. Buna da Bülent Başkan vesile oldu sağ olsun. Yahu arkadaş bu kadar olmaz. Gelin bunu sadece bir haberleşme aracı olarak kullanalım. Bir adamın söylediği herhangi bir şeyle vatan kurtarıyoruz. Yahu arkadaş biraz da üreterek, mücadele ederek kurtaralım. Sosyal medya üzerinden vatan kurtarılmaz arkadaşlar. Beş on kişi bir araya gelip oturduğumuzda hükümetler yıkıyoruz, hükümetler kuruyoruz. Bunlarla vatan kurtarılmaz. Vatan; milletine, mukkadesatlarına bağlı nesil yetiştirerek olur. Eğer bu nesli yetiştiremezsek bunun yarın sıkıntısını çekeriz. Rica ediyorum bu sosyal medyayla alakalı daha dikkatli olalım. Niyet belki kötü değil ama bazen ayarı kaçıyoruz.” diye konuştu.

Ayrıca meclis toplantısında konuşan CHP Grup Başkanvekili Bülent Elikesik de Gölbaşı Hacılar, Hacıhasan ve Ballıkpınar kavşaklarında meydana gelen kazaları gündeme taşıdı. Elikesik yaşanan can ve mal kayıplarına yönelik önlem alınması gerektiğini aktardı.

16 Nisan’da yapılacak olan anayasa değişikliği referandumu için ise Elikesik Gölbaşı Belediyesi’nin tarafsız olması gerektiğini söyledi. Belediyelerin kamuoyuna ve halka mal olan kurumlar olduğunu aktaran Elikesik, internet üzerinden yapılan paylaşımlara dikkat edilmesi gerektiğini kaydetti.

MHP Grup Başkanvekili Ali İhsan Tunç ise Gölbaşı’nın belirli bölgelerindeki kavşaklarda yaşanan kazaları gündeme taşıyan CHP Grubu’na katıldıklarını ifade etti. Kazalar için önlem alınması gerektiğini söyledi.

ETİKETLER
Gölbaşı Ankara Gökhan Koçak Bülent Elikesik Ali İhsan Tunç referandum sosyal medya
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500