Advert
Kültür-Sanat
Giriş Tarihi : 06-03-2017 22:53   Güncelleme : 07-03-2017 14:24

Gölbaşı Anadolu Lisesi’nde Z-Kütüphane dönemi

Milli Eğitim Bakanlığı’nca Gölbaşı Anadolu Lisesi’nde Zenginleştirilmiş Kütüphane (Z-Kütüphane) öğrencilerin hizmetine açıldı.

Gölbaşı Anadolu Lisesi’nde Z-Kütüphane dönemi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Z-Kütüphanelerin Kurulması ve Okuma Kültürünün Geliştirilmesine Dair İşbirliği” uygulaması çerçevesinde Ankara Gölbaşı’nda Gölbaşı Anadolu Lisesi’nde z-kütüphane açıldı.

Z-kütüphanenin açılışını ise Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim Araçları ve Yayımlar Daire Başkanı Ercan Şen ve Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz öğrencilerle birlikte yaptı.

2015 yılında kurulmaya başlanan z-kütüphanelerin 870’incisinin Gölbaşı Anadolu Lisesi’nde hizmete açıldığını belirten Ercan Şen, “Son derece ferah, renkli, çocukların ilgisini çekebilecek özelliklere sahip bir kütüphane. Dokunmatik bilgisayarları, dijital kitapları, etkileşimli tahtaları, ergonomik tasarımları içinde barındıran bir hizmet. Öğrencilerden şimdiye kadar hep güzel dönüşler aldık. Burada önemli olan nokta idarenin ve okul aile birliğinin işbirliği yaparak bu projesin devamlılığını sağlamalarıdır. Gölbaşı Anadolu Lisesi’nin z-kütüphanesi hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Gölbaşı Anadolu Lisesi Müdürü Mevlüt Yalçınyiğit de z-kütüphanenin açılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Umarım çocuklarımıza faydalı bir hizmet olur.” dedi.

Açılışa Gölbaşı Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerinin yanı sıra Gölbaşı’ndaki çeşitli okulların idarecileri de katıldı.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Yeni Başkan Aksoy
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA