Advert

Advert
“Genç Hukukçular Mesleklerini Seçiyor” projesi
“Genç Hukukçular Mesleklerini Seçiyor” projesi
İç İşleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı ile Adalet ve Medeniyet Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “Genç Hukukçular Mesleklerini Seçiyor” projesinin tanıtım toplantısı Gölbaşı Sayıştay Tesislerinde gerçekleşti.

Proje kapsamında Türkiye’nin çeşitli illerinde öğrenim gören 400 hukuk fakültesi öğrencisi Ankara’ya gelerek alanında uzman hukukçularla bir araya gelerek onların tecrübelerinden faydalanacak.

Her hafta 50 kişilik gruplar halinde Ankara'ya gelecek olan öğrenciler haftada 3 gün değişik faaliyetlerde bulunarak kendi meslekleri ile ilgili bilgiler edinecekler.

Projenin 3 günlük periyotlarla 10 hafta süreceğini belirten Adalet ve Medeniyet Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Akif Tögen “Bu proje 10 hafta sürecek on hafta içerisinde Türkiye’nin değişik hukuk fakültelerinde öğrenciler Ankara’ya gelecek. 10 haftalık programın her biri 3 günden oluşacak. İlk gününde kurum ziyaretleri yapacak. Hukuk öğrencileri Anayasa Mahkemesi, Adalet Akademisi, Yargıtay, Danıştay ve TBMM gibi kurumları ziyaret edecekler. İkinci gün de kendi meslekleri ile alakalı tecrübeli isimlerden seminerler alacaklar. Hakimlik, savcılık, akademisyenlik avukatlık mesleklerinin her birinde alanlarında tecrübeli isimler gençlerimizle bir araya gelecekler ve bir gün boyunca gençlere kendi mesleklerinin artı ve eksilerini anlatacaklar. Üçüncü gün ise Ankara'ya gelen gençlere bir Ankara gezisi düzenleyeceğiz” dedi.

Projenin Haziran ayına kadar devam edeceğini belirten Tögen “Toplam 10 hafta sürecek, gençlerin sınav programlarına bağlı olarak, bir takvim çıkardık. Mart ve Haziran arasında iki tane çalıştay düzenleyeceğiz. Bu çalıştay içerisinde de üniversiteden akademisyenler ve yargı mensuplarının bir araya geldiği ve hukuk öğretiminde neler yapılabilir. Daha iyi nasıl çalışmalar yapılabilir diye iki tane çalıştay düzenleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı hukuk öğrencileri Adalet ve Medeniyet Derneğinin genç hukukçular mesleklerini seçiyor
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert