Advert

Advert
Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “Ebeveyn Köşesi Projesi”ni tanıttı
Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “Ebeveyn Köşesi Projesi”ni tanıttı
Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Erasmus projeleri kapsamında yürütülen “Ebeveyn Köşesi Projesi”ni tanıttı.
Advert

Gölbaşı’nda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Erasmus projeleri kapsamında yürütülen Okul Eğitimi Stratejik Ortaklık projelerinden biri olan “Ebeveyn Köşesi Projesi”nin tanıtımı yapıldı. Gölbaşı Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına proje ortağı ülkelerin temsilcileri de katıldı.

Toplantıda konuşan Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz, proje hakkında bilgi verdi.

Projenin öğretmenlere ve ailelere yönelik eğitimler içerdiğini ifade eden Gürbüz, “Öncelikle okul ve ebeveyn işbirliği ile ilgili faydalı ve iyi uygulama örneklerinin Avrupa çapında analizini yapmayı, daha sonra çocukların aileleri ile eğitim ve işbirliği için stratejileri birleştirerek ’Ebeveyn Köşesi’ isimli yeni bir çalışma oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Proje sayesinde ebeveynlerin öğretmenlerle farklı paylaşımlarda bulunarak çocuklarıyla yapacakları aktiviteler konusunda bilinçlendirilmesinin hedeflendiğini belirten Gürbüz, “Öğrenme güçlüğüne sahip olan ebeveynlere yardım ve destek sağlanacak, ebeveynler aynı zamanda ihtiyaç duyulan ve kendilerinin gelişimine destek olacak konularda eğitim alabileceklerdir. Bu proje ile öğretmenlerin eğitilmeleri ve Ebeveyn Köşesi ile sağlanan yüksek kalitedeki organizasyon ve uygulamalı aktivitelerde yer almaları öğretmenlere geniş kapsamlı olarak okulların temel yaklaşımlarını ve görevlerini benimsemelerinde yardımcı olacaktır.” diye konuştu.

Polonya, Bulgaristan, Slovenya, Bosna Hersek, İngiltere, Portekiz ve Türkiye’nin ortaklığıyla yürütülen proje için 36 aylık süre belirlendiği ve 2015 yılında başlayan sürenin Ağustos 2018’de biteceği öğrenildi.

Ebeveyn Köşesi ile ilgili belirlenen uygulama örneklerinin 2017-2018 eğitim öğretim yılında uygulanmaya başlanacağı ve 5 pilot okulda, 25’er öğretmene eğitim verileceği bildirildi.

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Proje Erasmus
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert