Advert
Ak Parti Gölbaşı İlçe Teşkilatı Şubat ayı olağan danışma toplantısı
Ak Parti Gölbaşı İlçe Teşkilatı Şubat ayı olağan danışma toplantısı
Ak Parti Gölbaşı İlçe Teşkilatı Şubat ayı olağan danışma toplantısı

VİDEO YÜKLENİYOR....

Gölbaşı Öğretmenevi'nin Konferans Salonunda yapılan şubat ayı danışma toplantısına Ak Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan, kadın kolları başkanı, gençlik kolları başkanı ve mahalli temsilciliklerin yanı sıra çok sayıda partili katıldı.

Danışma toplantısı AK Parti Gölbaşı Teşkilatı'nın yapmış olduğu sinevizyon gösterisi ile başladı. Cumhurbaşkanlığı sistemi ile ilgili yapılan gösterinin ardından Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan açılış konuşması yaptı.

Karaaslan danışma meclisi toplantısına katılan partililerin 16 Nisan'daki referanduma kadar çok çalışmaları gerektiğini belirterek  “Bundan önceki seçimlerde olduğu gibi 16 Nisan'da yapılacak bu referandumdan da hem Gölbaşı'nda hem de tüm Türkiye’de hep beraber zaferle ayrılacağımıza inanıyorum” dedi.

16 Nisan'da yapılacak referandumun önemine dikkat çeken Ak Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan ise “Bugüne kadar çok seçim geçirdik. Hepsi önemliydi, hepsinin tarihi bir anlamı vardı ama bu referandum onların toplamı kadar belki de büyük bir önem taşıyor. Yani yaşadığımız bütün seçimler, referandumlar bir yana bu referandum bir yana. Ak Parti’nin değil, Türkiye’nin geleceği için, evlatlarımızın istikbali için bu referandumun ne kadar önemli olduğunu halkımıza çok iyi anlatmamız gerekiyor” dedi.

Başkanlık sisteminin Türkiye için bir ihtiyaç olduğunu vurgulayan Akdoğan “Ortada bir sorun ve bir ihtiyaç var. Ak Parti yokken dahi böyle bir ihtiyaç vardı. Bakın 90’lı yıllar da sistem çalışmıyordu.  Koalisyon hükümetleri, krizler ve yürümeyen bir sistem vardı. Bunun düzeltilmesi gerekiyordu. O zaman da bütün liderler bundan bahsediyordu. Ak Parti iktidar oldu. Güçlü bir iktidar, işi bilen bir kadro ile Türkiye belli bir başarı kaydetti. Güven ve istikrarı yakaladı, önemli adımlar attı ama bu, Ak Parti sayesinde oldu. Bu, sorunların çözüldüğü, sistemin çok iyi çalıştığı anlamına gelmiyor. Bugün denklemden Ak Parti’yi, Tayyip Erdoğan’ı çıkarın, bu sistem yürümeyecektir. Bu yürümeyen sistemde bir değişiklik daha oldu, Cumhurbaşkanını halk seçsin dedik. O zaman sisteme zaten bir müdahalede bulunulmuş oluyor. Bugün yaptığımız, o gün Cumhurbaşkanını halk seçsin dediğimiz sürecin tamamlanmasıdır” şeklinde konuştu.

 

ETİKETLER
Ankara Ak Parti Osman Karaaslan Yalçın Akdoğan
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500