Advert
Ganire Paşayeva, 15 Temmuz gazisini ziyaret etti
Ganire Paşayeva, 15 Temmuz gazisini ziyaret etti
Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Ganire Paşayeva, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin ile birlikte 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde gazi olan Yasin Lezgi’yi evinde ziyaret etti.

Pursaklar Belediyesi ve Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) işbirliğiyle "Hocalı Katliamı ve Adalet Arayışı" konulu panele katılan Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Ganire Paşayeva, 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde babasını şehit veren ve kendisi de gazi olan Yasin Lezgi’yi evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

 15 Temmuz gazisi Lezgi’nin durumu hakkında bilgi alan Paşayeva, “Allah bir daha Türkiye’mize böyle bir acı yaşatmasın. Rabbim genç kardeşimize acil şifalar versin” dedi.

Yasin Lezgi ve annesi ile sohbet eden Ganire Paşayeva, “Yasin evlenince nikah şahidi olmak isterim” diyerek sürpriz yaptı. Yasin Lezgi’ye bir destek de Azerbaycan Devlet Sanatçısı Nuriye Hüseyinova’dan geldi. Hüseyinova “Yasin kardeşim senin düğününde gelip türkü söyleyeceğim. Bunu kabul edersen mutlu olurum” dedi.

Gösterilen ilgiden dolayı memnun kalan 15 Temmuz gazisi Yasin Lezgi, Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Ganire Paşayeva, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin ve beraberindeki heyete teşekkür etti. 

ETİKETLER
Ankara Pursaklar 15 Temmuz Selçuk Çetin Gazi Ganire Paşayeva
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500