Advert
Advert

50 kişi iş hayatına ilk adımını attı

-Gölbaşı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı ile İŞKUR iş birliğinde, girişimcilik ruhunun geliştirilmesi amacıyla düzenlenen 70 saatlik KOSGEB Girişimcilik Eğitimi tamamlayan 50 kursiyere sertifikaları törenle verildi.

50 kişi iş hayatına ilk adımını attı
Advert

VİDEO YÜKLENİYOR

Esnaf Odası sosyal tesislerinde gerçekleştirilen tören Gölbaşı Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsa Albut ve KOSGEB Ankara Sincan Müdürü Hacı Murat Elyürek ve kurslarda sertifika lamaya hak kazanmış kursiyerler katıldı.

Törende konuşan KOSGEB Ankara Sincan Müdürü Hacı Murat Elyürek  “ Bölgemizden ciddi bir ilgi var girişimcilik eğitimlerine bizde her mahalleye girişimcilik eğitimi acıyoruz. Dün bir ilçemizde 10 sınıflık bir protokol imzalandı. Gelecek haftada başka bir ilçemizde 25 sınıf için protokol imzalayacağız. 2016 yılında 2015 yılına göre yüzde % 20’lik bir artış oldu. 2017 yılında da % 100’lük bir artış bekliyoruz. Normalde ayda bir defa yapılması gereken kurları ayda 3 defaya çıkardık. Bugün sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerimize de başarılar diliyorum”dedi.

Kurslara ilişkin bilgi veren Gölbaşı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Isa Albut  “ katılımcılarımızın bir kısmı işlerini hazırladılar. İşyerlerinin açılışı için bazı çalışmalar yürütüyorlar. Buda bu süreçte istihdamın artırılması için ciddi anlamda bir katkı sağlayacaktır. Kursiyerlerimize başarılar diliyorum ve katkılarından dolayı KOSGEB Ankara Sincan Müdürü Hacı Murat Elyürek’e teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından kursiyerler sertifikalarını KOSGEB Ankara Sincan Müdürü Hacı Murat Elyürek  ve Gölbaşı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Isa Albut’un ellerinden aldılar.

Ankara Sertifika Esnaf Odası KOSGEB İŞKUR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Devrim gibi..
Devrim gibi..
Fatih Polat’a kritik görev
Fatih Polat’a kritik görev