Advert

Advert
CHP Sahaya İndi
CHP Sahaya İndi
CHP Gölbaşı İlce Başkanı Bülent Elikesik CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, CHP Ankara Milletvekilleri Ali Haydar Hakverdi, Necati Yılmaz İLE Gölbaşı İlçe Örgütü üyeleri birlikte Gölbaşı esnafını ziyaret ederek referandum süreci ile ilgili bilgiler verdi

CHP Gölbaşı İlce Başkanı Bülent Elikesik CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, CHP Ankara Milletvekilleri Ali Haydar Hakverdi, Necati Yılmaz İLE Gölbaşı İlçe Örgütü üyeleri birlikte Gölbaşı esnafını ziyaret ederek referandum süreci ile ilgili bilgiler verdiler.

Gölbaşı'nda bir hazır giyim atölyesine ziyarette bulunan CHP heyeti atölye çalışanlarının sorularını yanıtlayarak referandumda neden hayır dediklerini açıkladılar.

CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin

"Türkiye’nin büyük sorunların yaşandığı bir dönemde referandumun yapılmasının doğru olmadığını ifade etti Keskin “ Bu kadar büyük sıkıntılar içerisinde Türkiye'nin önüne referandum diye birşey dayadılar. Bütün milletvekili arkadaşlarımız sabaha kadar bunun mücadelesini verdiler. "Yapmayın, etmeyin, Türkiye'nin gündemi bu değil. Türkiye'nin meselesi bir kişinin tek başına ülkeyi yönetmesi değil. Türkiye’nin çok daha büyük meseleleri var" dedik anlatamadık ve böyle bir sürece geldik. Savunanlar "evet" diyenler bunu gerçekten de anlatamıyor. Neden böyle bir yasa çıkartıldığını anlatmalarını istediğimizde kimse bunu anlatamıyor"

Meselelerinin CHP, AK Parti, MHP olmadığını asıl meselenin Türk Bayrağı, Türkiye Cumhuriyeti meselesi olduğunu vurgulayan CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi yaptığı konuşmada;

" Bugün ki iktidar gibi düşünmezsen "sen teröristsin" diyorlar. Biz yüzde elliden fazla "hayır" çıkacağına inanıyoruz anketlerde bunu gösteriyor. Ama devleti yöneten kişi çıkıp, "hayır diyenler teröristtir". Ne "evet" diyen ne de "hayır" diyen teröristtir. Biz bu ülkede yaşıyoruz ve başka düşünüyoruz. Bu şekilde daha iyi olur dediğimiz için de, bu yaptığınız iş iş değil, bu sebeple "hayır" diyoruz. Böyle bir koşulda işletme sahibi ülkesine katkı sağlayan, işçi çalıştıran arkadaşımız yarın terörist ilan edilebilir" şeklinde konuştu.

CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz da referandumla ilgili konuşmasında şu ifadelerde bulundu;

" Ortada bir seçim yok, bir partiye oy vermeyeceğiz, cumhurbaşkanı ya da bir başbakan seçmeyeceğiz. Anayasayı değiştirme konusunda bir irade kullanacağız. Mevcut durum devam etsin mi, yeni bir düzen kurulsun mu ? Mevcut durumda bu ülkenin bir cumhurbaşkanı var, bir başbakanı var, bakanlar kurulu, meclisi ve mahkemeleri var. Cumhurbaşkanı hepimizin cumhurbaşkanı parti ayrımı olmaksızın. Bunların hepsi hepimizin, kimsenin değil. Bir şey tekse hepimizin olmalı. Bunlar yeni düzen getireceklerini, cumhurbaşkanı bir partinin cumhurbaşkanı olacak" diyerek bunun da yanlış olduğunu sözlerine ekledi.

ETİKETLER
CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz Ali Haydar Hakverdi Bülent Elikesik
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert