Advert

Advert
CHP Gölbaşı İlçe Örgütü Yönetim Kurulu toplantısı yapıldı
CHP Gölbaşı İlçe Örgütü Yönetim Kurulu toplantısı yapıldı
CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz: “Kullanacağımız dil ötekileştiren kamplaştıran ayrıştıran bir dil olmayacak."

VİDEO YÜKLENİYOR...

CHP Gölbaşı İlçe Örgütü Yönetim Kurulu toplantısına CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, Ali Haydar Hakverdi, CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Bülent Elikesik ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

Toplantıda CHP'nin anayasa değişikliği sürencinde izleyeceği yol haritası ile ilgili yönetim kurulu üyeleri bilgilendirildi.

 

Referandum süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz “Biz bu kampanyayı sadece bir parti kampanyası olarak yürütmeyeceğiz. Çünkü üzerinde konuştuğumuz şey vatandır, memlekettir. Üzerinde konuştuğumuz şey toplumun tüm bireyleri için gelecektir. Böyle baktığımızda bu ortak değerlerimizi birlikte sahiplenmemiz gerekmektedir. O halde bu kampanyayı da birlikte sürdürmeliyiz. Sadece CHP’li örgütlerin değil bütün sivil toplum örgütleri, bütün partilerin hatta bütün partilere oy vermiş yurttaşların bu kampanyaya dahil olması lazım. Bu anayasanın tartışılması lazım. Mecliste konuşamadık. Komisyonda konuşamadık. Basında konuşamıyoruz. Bunu enine boyuna çalışma hukuku içerisinde bir arada konuşmamız lazım. Parklarda köy odalarında apartman yönetim toplantılarında okul aile birliklerinde konuşmamız lazım. Bilgilenmeye ihtiyacımız var çünkü üzerinde konuştuğumuz şey vatanımız ve ülkemizin geleceğidir. Dolayısıyla kullanacağımız dil ötekileştiren kamplaştıran ayrıştıran bir dil olmayacak. Mademki bu değerler hepimizin ortak değerleri, kullanacağımız dil de hepimizi kucaklayan ortak bir dil olacaktır.” dedi.

 

Toplumun anayasa değişikliğinden haberdar olmadığını ifade eden Necati Yılmaz, vatandaşların yeterince bilgilendirilmediğini öne sürdü.

 

Anayasa değişikliğinin sonuçlarını topluma anlatmayı görev olarak üstlendiklerini belirten Yılmaz, “Toplumun büyük bir kesimi hala anayasa değişikliğinden haberdar değil, içeriğinden hiç haberdar değil. Dolayısıyla bu anayasa bize neyi kazandıracak neyi kaybettirecek her birimizin gündelik yaşamında ne gibi etkileri olacak bu konuda vatandaş yeterince bilgi sahibi değil, ama biz anayasanın getireceği zorlukların ve götüreceği kıymetlerin farkındayız. Bunlarında sadece partimize ve partililerimize ve bize oy verenlere ait hususlar olmadığını biliyoruz. Dolayısıyla biz bu meseleyi sadece bir parti meselesi olarak görmüyoruz.” diye konuştu.

CHP Gölbaşı Örgütü’nden protokolüne ziyareti

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı ve Meclis Üyesi Bülent Elikesik ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Emel Çetinkaya protokol ziyaretlerini sürdürüyor.

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı ve Meclis Üyesi Bülent Elikesik ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Emel Çetinkaya protokol ziyaretlerini sürdürüyor. CHP Meclis Üyesi Hatice Hüsnüoğlu’nun da katıldığı programda İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Ali Çalık ve İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Murat Kuyucu ziyaret edildi. CHP heyetinin ziyaretlerinde Gölbaşı sorunları görüşüldü.

 

CHP İlçe Başkanı Elikesik, her iki ziyarette de ilçenin sorunlarının çözümünde birlikte hareket etmek gerektiğine vurgu yaparak, bu bağlamda kendilerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduklarını dile getirdi.

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı CHP Adnan Keskin Necati Yılmaz Bülent Elikesik Referandum
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert