Advert
Gölbaşı’nda akaryakıt istasyonunda yangın
Gölbaşı’nda akaryakıt istasyonunda yangın
Gölbaşı'nda Ankara - Konya karayolunda bulunan bir akaryakıt istasyonunda belirlenemeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı.

Alınan bilgiye göre, Ankara - Konya karayolu 28’inci kilometrede bulunan bir akaryakıt istasyonunda dolum sırasında yangın çıktı. Çıkan yangın, akaryakıt depolarına sıçramadan kontrol altına alındı.

21.31’de yapılan ihbarın ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin, 11 itfaiye aracı ve 28 personelle 21.39’da yangına müdahale ettiği öğrenildi. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi ile yangın akaryakıt depolarına sıçramadan kontrol altına alındı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Celil Sipahi, yaptığı açıklamada, itfaiye ekiplerinin yangına 8 dakika gibi kısa bir sürede müdahale ettiklerini ve 11 araç ve 28 personelle bölgeye geldiklerini ifade etti. Sipahi ayrıca yangın sırasında Konya istikametine kapatılan yolda bazı sürücülerin emniyet şeridini kullanmalarının itfaiyenin işini zorlaştırdığını belirterek vatandaşları bu konuda daha duyarlı olmaya davet etti.

Akaryakıt istasyonunda çıkan yangının duyumunu alan Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer, Belediye Başkanı Fatih Duruay ve İlçe Emniyet Müdürü Murat Buğatekin de olay yerine gelerek işletmenin sahibine geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

ETİKETLER
Gölbaşı yangın akaryakıt istasyonu Ankara
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500