Advert
Bilgehan: “Bu Referandum Partiler Üstü, Cumhuriyeti İlgilendiriyor”
Bilgehan: “Bu Referandum Partiler Üstü, Cumhuriyeti İlgilendiriyor”
CHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden, CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan anayasa değişikliği referandumuna ilişkin konuştu.

CHP Ankara Milletvekili ve Gülsün Bilgehan, “Trump’ın son olarak Müslüman göçmenlere karşı takındığı tavır Amerikalılar’ın büyük bir çoğunluğu tarafından reddedildi. Demek ki orada da insanlık daha ölmemiş. Ben Türkiye’de de akıllı insanların akıllı kararlar vereceğine inanıyorum.” dedi.

CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan’ın katılımıyla CHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı’nda yapılan toplantıda anayasa değişikliği ve muhtemel referandum süreci değerlendirildi.

Yeni seçilen ilçe başkanı Bülent Elikesik ve yönetimini tebrik etmek amacıyla ilçe örgütünü ziyaret ettiğini belirten Bilgehan, eski ve yeni yönetimle birlikte parti için tüm mekanizmaların referanduma yönelik çalıştığını söyledi.

Başkanlık sistemine yönelik CHP’nin tavrı hakkında konuşan Bilgehan “En iyi görülen başkanlık sisteminde bile bir başkan ülkenin değerlerine karşı gelebiliyor. Örneğin Trump’ın son olarak Müslüman göçmenlere karşı takındığı tavır Amerikalılar’ın büyük bir çoğunluğu tarafından reddedildi. Demek ki orada da insanlık daha ölmemiş. Ben Türkiye’de de akıllı insanların akıllı kararlar vereceğine inanıyorum.” dedi.

Bilgehan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu referandum bütün ülkeyi ilgilendiriyor. Partiler üstü, cumhuriyeti ilgilendiriyor. Konu 1923’te kurulan cumhuriyetin yönetim şeklinin değişmesi. Bu referandum bir iktidar değişikliği getirmeyecek, bir seçimle de karşı karşıya değiliz. Biz sadece bir kurtuluş mücadelesinin ardından cumhuriyeti kuran ve cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk’e verilmeyen yetkilerin, her kim olursa olsun, bir başkasına verilmesine karşıyız. Bunu tehlikeli olarak görüyoruz. Bunu dünya da tehlikeli olarak görüyor çünkü böyle bir sistem dünyada yok.”

Toplantıya CHP Gölbaşı İlçe Kadın Kolları ve Gençlik Kolları’nın yanı sıra eski ilçe başkan adayları ve çeşitli ilçelerden CHP’li yöneticiler de katıldı.

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı CHP Gülsün Bilgehan anayasa değişikliği başkanlık sistemi referandum
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500