Advert
Gölbaşı Belediye Meclisi toplandı
Gölbaşı Belediye Meclisi toplandı
Gölbaşı Belediyesi Meclisi Şubat ayı toplantısını gerçekleştirdi.

 

Belediye Başkanı Fatih Duruay, başkanlığında gerçekleşen oturumda, meclis üyelerinin verdiği önergeler okundu.

MHP Belediye Meclis Üyeleri Gölbaşı’nda bulunan yardıma muhtaç yabancı uyruklu ailelerin bulunabilmesi amacıyla Gölbaşı Belediyesi tarafından bir komisyon oluşturulması için önerge verdi.

Meclis toplantısında verilen önerge hakkında konuşan MHP Belediye Meclis Üyesi Ali İhsan Güçlü “Ülkemize Suriye’den, Afganistan’dan insanlar gelmektedir. Anadolu bu noktada bütün mazlumların sığınacağı bir limandır. Dünyanın neresinde bir mazlum varsa gözü buraya bakıyor. Biz de bin yıldır olduğu gibi kapılarımızı herkese açıyoruz. Verdiğimiz önergede Suriyeli, Afgan, yabancı uyruklu kardeşlerimize ilçemizde bulunan STK’lar yardım elini ulaştırmak istiyor ama organizasyon eksikliği var. Bu konuda belediye bir komisyon kurarsa bu ailelere yardımlar daha kolay ulaştırılabilir” dedi.

Konu hakkında yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirme yapan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ise “Kaymakamlıktan, Büyükşehir Belediyesi’nden ve Gölbaşı Belediyesi’nden yardım alan bütün aileleri tespit ettik. Yaklaşık beş bin aile var. Hepsinin durumlarını yakından takip ediyoruz. Afgan ve Suriyeli aileler de bunların içinde. Bu ailelere yardım etmek isteyen Sivil Toplum Kuruluşu ve Derneğimiz olursa bizimle iletişime geçmesi durumunda gerekli bütün yardımı yaparız” diye konuştu.

Ayrıca mecliste Duruay’ın oturumunu sonlandırmak için yaptığı konuşma sırasında “Hayırlısı olsun. Ama bunu da yanlış anlamayın” demesi üzerine CHP sıraları “Çok güzel, aynen katılıyoruz” çıkışı gülüşmelere neden oldu. Ak Parti Meclis Üyesi Rıza Kuyrukçu ise “Millet sizin korkunuzdan hayırlı cumalar diyemiyor” sözleriyle meclis salonunu güldürdü.

 

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı MHP Ali İhsan Güçlü meclis Suriyeli mülteciler
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500