Advert

Advert
Tarık Kuyrukçu: “FETÖ de muhafazakardı”
Tarık Kuyrukçu: “FETÖ de muhafazakardı”
AK Parti Gölbaşı Gençlik Kolları Teşkilatı tarafından Öğretmenevi’nde düzenlenen ilçe danışma toplantısında Tarık Kuyrukçu konuştu.

Ak Parti Gölbaşı Gençlik Kolları Başkanı Tarık Kuyrukçu partili gençlere hitap ederek “Bir genç nasıl olmalı?” sorusuna yönelik önerilerde bulundu. Kuyrukçu, geçliğin sahip olması gereken üç kriteri anlattı.

Muhafazakarlık tanımına vurgu yapan Kuyrukçu, dini muhafazakarlığın istismar edilesi sonucu FETÖ gibi terör örgütlerinin ortaya çıktığını ifade etti.

Tarık Kuyrukçu şu şekilde konuştu:

“Bir genç kaliteli olmalıdır. Kaliteli insan, eline, diline, beline sahip olan insandır. İkincisi donanımlı olmaktır. Donanımlı olmak, üniversite bitirmek değildir. Kolunda altın bir bilezik yoksa iyi yapabildiği bir şey yoksa donanımlı değildir. Bu kürsüde güzel konuşabilmek de sanayide ustalık yapmak da köyde çiftçilik yapmak da donanımlı olmaktır. Üçüncüsü muhafazakar olmaktır. İki çeşit muhafazakarlık vardır, dini ve külli muhafazakarlık. Bu hep birbirine karıştırılıyor. Dini muhafazakarlık rabbi ile kulunun kendi arasındadır. O araya birileri girdiğinde FETÖ gibi terör örgütleri ortaya çıkabiliyor, istismar edilebiliyor. Külli muhafazakarlık ise bin yıllık örfi, dini ve geleneksel değerlerimize sahip çıkmaktır. Muhafazakar olmak budur. Sadece dindar olmak yetmiyor, FETÖ’de bunu gördük.”

 

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Ak Parti Tarık Kuyrukçu gençlik kolları FETÖ muhafazakarlık
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert