Advert
CHP’ye ziyaretler devam ediyor
CHP’ye ziyaretler devam ediyor
Olağanüstü kongrenin ardından Gölbaşı CHP İlçe Başkanı seçilen Bülent Elikesik ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.

Gölbaşı Ardahanlılar Derneği Başkanı Yücel Aktaş ve yönetimi CHP İlçe Örgütü’nü ziyaret ederek hayırlı olsun temennilerini İlçe Başkanı Bülent Elikesik’e ilettiler.

Ziyarette konuşan Yücel Aktaş, dernek olarak tüm partilere eşit mesafede olduklarını ve ülke çapında birlik olma bilincinin bu şekilde sağlanabileceğine vurgu yaptı.

CHP’nin Göbaşı’nda başarılı bir kongreye imza attığını ifade eden Aktaş “Bilindiği üzere Cumhuriyet Halk Partisi bir kongre süreci yaşadı. Kongre sürecinde de basından takip ettiğim kadarıyla kırıcı değil, toplayıcı bir şekilde başarılı bir kongre gerçekleştirdi. Bu kongrenin ülkemize, Gölbaşı’na hayırlı olmasını diliyoruz. Biz Gölbaşı Ardahanlılar Derneği ve Ankara Ardahanlılar Federasyonu adına bir nezaket ziyaretinde bulunalım dedik. Bu zamanlar birlik, beraberliğe ihtiyacımızın olduğu zamanlar. Partiler üstü hareket etmek zorundayız. Zaten bizim dernekçilik amacımızda da her partiye eşit derecede yakın olmak var. Eğer birbirimize bu ziyaretleri sıklıkla yapmazsak bu birlik ve beraberliği sağlayamayız.” diye konuştu.

Ardahanlılar Derneği’nin tebriklerini kabul eden CHP İlçe Başkanı Elikesik ise sivil toplum kuruluşlarının önemine dikkat çekerek eleştirilerin siyasetçileri yönlendirerek başarı olmalarını sağladığını söyledi.

İlçe Örgütü olarak başarıları yönetime, başarısızlıkları ise kendi şahsına mal edeceğini bildiren Elikesik “STK’lar benim için çok önemli. Bu noktada sizden de üye isteyeceğimiz bir kurul oluşturacağız ve Gölbaşı yerelinde, derneklerin kendi içsel sorunlarında ya da TBMM’de yapılabilecek faaliyetler için siz değerli hemşehrilerimize elimizden gelen katkıyı sağlamak istiyoruz. Ben şuna inanıyorum; bir yerlerde doğduk ama doyduğumuz yere borcumuz var. Bu borcu da en iyi şekilde ödemek için ekibimle ben ‘biz varız’ dedik ve yola çıktık. Başarılar benim ekibimin olacak ama başarısızlık benim olacak. İş hayatımda olsun siyasi hayatımda olsun eleştiriye hep açık bir insan oldum, eleştirinin başarıyı getireceğine inanıyorum. Sizlerin eleştirilerine de her zaman açığım.” şeklinde konuştu.

Elikesik ayrıca anayasa değişikliğine yönelik yaklaşan referandumu işaret ederek Ardahanlılar Derneği’nin desteğini talep etti.

Elikesik şunları aktardı:

“Önümüzde bir referandum süreci var. Biz daha güçlü bir TBMM, daha güçlü bir parlamenter sistem diyoruz. Bunun için de hayır diyoruz. Milli iradeye saygımız sonsuz, sandıktan da hayır çıkacağına inanıyor, hayırda hayır vardır diyoruz. Desteklerinizi bekliyoruz.”

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı CHP Ardahanlılar Derneği Bülent Elikesik Yücel Aktaş referandum anayasa değişikliği sivil toplum kuruluşları
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500