Advert

Advert
Pursaklar’dan Halep’e giden TIR sayısı 34’e yükseldi
Pursaklar’dan Halep’e giden TIR sayısı 34’e yükseldi
Pursaklar Belediyesi ve AK Parti Pursaklar İlçe Teşkilatı’nın birlikte organize ettiği Halep Üşüyor Kampanyasında 2 TIR dolusu yardım malzemesi bölgeye uğurlandı. Böylece şu ana kadar Pursaklar’dan giden TIR sayısı 34’e yükselmiş oldu.

Pursaklar Belediyesi tarafından hazırlanan Halep Üşüyor kampanyasına AK Parti Pursaklar İlçe Başkanlığı da destek verdi. Hazırlanan yardım malzemeleri 2 TIR’a yüklenerek Halep’e uğurlandı. AK Parti Pursaklar İlçe Başkanlığı önünde düzenlenen uğurlama törenine AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Belediye Başkanı Selçuk Çetin, İlçe Başkanı Mehmet Kabasakaloğlu, teşkilat mensupları ve çok sayıda kişi katıldı.

Kur’an tilaveti ile açılışı yapılan törende konuşan AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, “Bu yardımlar Pursaklar’ın ne kadar hamiyetperver olduğunu gösteriyor. Birlik ve beraberliğin olduğu yerde bu tür sonuçlar ortaya çıkıyor. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim etsin” dedi. İslam coğrafyası zor günler yaşadığını belirten Emrullah İşler, şu an bölgede ayakta kalan tek güçlü ülkenin Türkiye olduğunu ifade ederek “Bizi güçsüz kılmaya çalışıyorlar. Gezi olaylarından bugüne baktığımız zaman yaşananların tesadüf olmadığını görüyoruz. 15 Temmuz’da bu toprakların nasıl vatan olduğunu o hainlere gösterdik. Bütün mazlum coğrafyalar Türkiye’ye bakıyor. Bölgede çok zengin ülkeler var ama bizim, sizin yaptığınız bu organizasyonları yapamıyor. Belki kişisel olarak yapanlar var ama organize olamıyorlar. Biler ekmeğimizi bölüp kardeşlerimizle paylaşıyoruz” diye konuştu.

Çetin: “Teşkilatımız ile birlik beraberlik içindeyiz”

Pursaklar Belediyesi ve İlçe Teşkilatının birlik beraberlik içinde olduğunu vurgulayan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin “Teşkilatımız bütün bu faaliyetlerimizde hep yanımızda oldu. İri olmanın yolu birlik beraberlikten geçiyor. İnanan bir toplum olarak her nifakı, sıkıntıyı ve fitneyi teşkilatımız ve belediyemiz birlik olarak bertaraf etmiştir” dedi. Bugüne kadar Pursakar’dan bölgeye gönderilen yardım TIR’larının sayının 34 olduğunu açıklayan Başkan Çetin, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi yedi düvelle savaşıyoruz. Bizi savaştıran tek güç imandır, milletimizin birlik beraberliğidir ve bu yardımların ulaştığı garibanların dualarıdır. TIR’larımızın yolu açık olsun. Rabbim ömrümüzün sonuna kadar yardım yapmayı nasip etsin.” AK Parti Pursaklar İlçe Başkanı Mehmet Kabasakaloğlu da yaptığı konuşmada, Halep Üşüyor kampanyasına destek verenlere teşekkür edip “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturu ile çalıştıklarını kaydetti. Hazırlanan yardım TIR’larında 2 ton un, 1 ton patates, 1 ton makarna, 500 adet battaniye, 500 adet puset takımı ve 15 ton kıyafet yer alıyor. İnsani yaşam malzemelerini taşıyan 2 yardım TIR’ı dualarla Halep’e uğurlandı.

ETİKETLER
Pursaklar Ankara Halep yardım konvoyu Selçuk çetin Suriye
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert