Advert

GÖLİMDER gençlik buluşmaları devam ediyor

Gölbaşı İmam Hatipliler Derneğinin her pazartesi akşamı imam hatipli gençlerle buluşma programları devam ediyor.

GÖLİMDER gençlik buluşmaları devam ediyor
GÖLİMDER gençlik buluşmaları devam ediyor Nisa Sayar

İmam Hatip öğrencileriyle, imam hatipten mezun büyüklerinin bir araya gelerek sohbet ve istişare ettiği program GÖLİMDER merkezinde her pazartesi saat 19.00’da başlıyor.

GÖLİMDER’in bu haftaki konuğu Keçiören İmam Hatipliler Derneği Başkanı Uğur Korkmaz oldu. ÖNDER Teşkilatında Gençlik çalışmalarına yeni bir ivme kazandıran Uğur Korkmaz’ın konuşmacı olduğu programa Ankara’nın çeşitli imam hatiplerinden de öğrenci ve öğretmenler katıldı.

KİHDER başkanı Uğur Korkmaz,  “İmam Hatip Ruhu Denilen Şey” konulu konuşmasında; Gençlere Allah’ın emri olan dini yaşamakla gerçek dirilişin sağlanacağını, böylece ölü hükmündeki değerlerimizin yeniden ruhuna ve hayata kavuşacağını ifade etti.

Diğer okullar da dahil olmak üzere, İslam iddiasında olan tüm öğrencilere İslami değerlere ilişkin eğitim alma imkanının verilmesi gerektiğini dile getiren Korkmaz, şunları söyledi:

“Eğer İslam sadece imam hatiplileri muhatap alan bir din olsaydı, Müslümanların sayısı sadece camilerimizin sayısı kadar olurdu. İmam hatiplerimiz bir meslek okuludur fakat diğer mesleklerden farkı toplumun tümünün müracaat ettiği ve hizmet aldığı bir meslek olmasıdır. İmam hatiplinin yegane görevi aldığı eğitimi insanlığın yararına sarf etmek, topyekün dünya ve ahiret saadetinin kuruculuğunu üstlenmektir. ‘Din Hayattır’ kavramı dikkate alınırsa, imam hatip öğrencisi hayatın öğrenicisi, görevlisi ise hayata dair en geniş alanın görevlisidir. İmam hatiplilerimiz bu güne kadar herhangi bir ayrışmanın tarafı olmamışlardır, olmayacaklardır. Bu konu üzerindeki hassasiyetimiz herkesçe bilinmelidir. Ayrışmacılık şöyle dursun, imam hatipliler tam bir birleştirici mayadır. Değerli öğrencilerimiz, sizlerden de beklentimiz neslimize yaraşır şekilde, ilimde, sporda, sanatta, teknolojide, dünyadaki her yaşam alanında en ileriyi hedeflemeniz ve bu hedef için gayret göstermenizdir.”

Gençlik buluşması GÖLİMDER Başkanı Mesut Dumanoğlu’nun Uğur Korkmaz’a ve misafir öğrencilere hediye takdimi ile sona erdi.









 

Ankara Gölbaşı GÖLİMDER KİHDER Uğur Korkmaz imam hatip
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
MASALLAH     2017-01-20 MASALLAH
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı