Advert
Şimşek’ten Faruk Çelik’e ziyaret
Şimşek’ten Faruk Çelik’e ziyaret
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Ramazan Şimşek, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’i ziyaret etti.

Başta 6360 sayılı büyükşehir yasası olmak üzere çiftçilerin belini büken ÇKS dosya ücretleriyle ilgili Bakan Faruk Çelik ile görüşen Şimşek, vatandaşların talep, beklenti ve şikayetlerini Çelik’e iletti.

Yaklaşık bir haftadır Gölbaşı’nda köy ziyaretlerine devam eden ve bölge vatandaşlarının sorunlarını dinleyen Şimşek, özellikler çiftçilerin yaşadığı mağduriyetleri Faruk Çelik ile görüştü.

Halihazırda yürürlükte olan 6360 sayılı büyükşehir yasası ile köylerin mahalleye dönüştürülmesinin ardından vatandaşın yaşadığı altyapı, tarım ve hayvancılık ile ilgili sorunlara bir yenisinin daha eklendiğini bildiren Şimşek, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından oluşturulan ve çiftçilerin özlük ve tarımsal faaliyetlerine ilişkin bilgilerin merkezi bir veri tabanında kayıt altına alındığı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS)’nin vatandaştan dekar başına talep ettiği ücretin sorun haline geldiğini ifade etti.

Bakanlık aracılığıyla tarım ve hayvancılık ile uğraşan çiftçilerin çeşitli teşviklerle ekonomik kazancının iyileştirilmesi noktasında, 6360 ve ÇKS dosya ücreti gibi uygulamaların teşvik uygulamaları ile çeliştiğini belirten Şimşek, çiftçilerin isteklerini Çelik’e aktararak konuyla ilgili gereken hassasiyetin gösterilmesini talep etti.

Ayrıca Şimşek, tarımsal sıkıntıların hayvancılığa da yansıdığını ve çiftçilerin et fiyatlarıyla ilgili mağduriyet yaşadığını söyledi.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Ramazan Şimşek MHP büyükşehir Faruk Çelik gıda tarım ve hayvancılık çiftçiler çks dosyası
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500