Advert

CHP İlçe Başkanı Elikesik oldu

Olağanüstü genel kurula giden CHP Gölbaşı İlçe Örgütü’nde yeni ilçe başkanı Bülent Elikesik oldu.

CHP İlçe Başkanı Elikesik oldu
CHP İlçe Başkanı Elikesik oldu Nisa Sayar

21 Aralık 2016 tarihinde yönetimde yaşanan istifalarla birlikte olağanüstü kongreye gitme kararı alan ve geçici yönetim kurulu atanan CHP Gölbaşı İlçe Örgütü, ilçe kongresini Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Sabah saat 10’da başlayan ilçe kongresinde Bülent Elikesik, Ümit Atak ve Engin Eren ilçe başkanlığı için aday olarak seçime girdiler.

Akşam 17’ye kadar süren oylamanın ardından açılan sandıklardan 153 oyun biri geçersiz olmak üzere, Ümit Atak 41, Engin Eren 44, Bülent Elikesik ise 67 oy aldı. Bu sonuçla Bülent Elikesik, CHP’nin yeni Gölbaşı İlçe Başkanı oldu.

Kazananın Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu belirten yeni İlçe Başkanı Elikesik, “Ben değil, biz dediğimiz bu yolda ekip arkadaşlarımla birlikte biz zafere inandık. Cumhuriyet Halk Partili her üyenin de Gölbaşı’nda zafere inanmasını sağlamak için çalışmaların hepsini yapacağız. Bu yolda benimle birlikte yürüyen yürümeyen, bana oy veren vermeyen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu parti bizim. Burada kazanan Bülent Elikesik ve yönetim kurulu değil, Cumhuriyet Halk Partisi’dir.” dedi.

Sonuçların açıklanmasının ardından ilçe başkanı olan Bülent Elikesik ve diğer adaylar birlikte el kaldırarak parti içi birlik mesajı verdiler.

Ankara Gölbaşı CHP olağanüstü kongre Bülent Elikesik ilçe başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı