Advert
Kültür-Sanat
Giriş Tarihi : 14-01-2017 01:39   Güncelleme : 14-01-2017 02:05

Şahin: “Tek dileğimiz psikolojisi düzgün çocuklar yetiştirebilmek”

Çiçekli Bahçe Kreşi, aile psikolojisi ve anne baba eğitimi için bir seminer düzenledi.

Şahin: “Tek dileğimiz psikolojisi düzgün çocuklar yetiştirebilmek”

Düzenlenen seminerde uzman psikolog eşliğinde velilere, aile içerisinde çocuklarla kurulan iletişimde dikkat edilmesi gereken noktalarla ilgili bilgi verildi.

Aile içinde yaşanan problemlerin paylaşıldığı seminerde, veliler çocuklarıyla ilgili en sık yaşadıkları sorunları dile getirerek ortak çözüm üretmek amacıyla fikir alışverişinde bulundular.

Çiçekli Bahçe Kreşi Müdürü Hafize Şahin, düzenlenen seminerle çocuklara ve ailelere ararlı olabilmeyi amaçladıklarını, yalnızca ticari kaygılarla hareket etmediklerini ifade etti.

Şahin, “Çocuklarımıza güven duygusunu nasıl aşılayabiliriz, anne baba çocuklara gücen duygusunu verebilmek için neler yapabilir, aynı zamanda evde çözemediğimiz sıkıntılarımız varsa anne baba olarak biz bunları nasıl çözebiliriz.. Bu konulara çözüm üretmek amacıyla bu semineri düzenledik. Çünkü biz işimizi sadece ticari anlamda değil, çocuklarımıza yararlı olabilmek adına yapıyoruz.” diye konuştu.

Geleceğin yetişkinleri olacak çocukların psikolojik anlamda sorunsuz yetişmelerini sağlamak istediklerini söyleyen Şahin, “Çocuklarımızın bir sorunu varsa ona göz yummak değil de, daha çok çözüm yolu üretebilmek, neler yapacağımızı konuşabilmek; ailelerimizi bir araya getirerek bu sıkıntıların çocuklarımızın geleceğine yansımasını engellemek amacıyla burada toplandık. Tek dileğimiz şu an için, yetişecek olan neslimizin doğru, düzgün ve psikolojik olarak sıkıntılardan uzak bir şekilde, rahat yetişmelerine yardımcı olabilmek.” şeklinde konuştu.Kaynak

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
156. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA