Advert
Siyaset
Giriş Tarihi : 13-01-2017 22:27   Güncelleme : 13-01-2017 22:27

Aksakal: “Rejim değişikliğine topyekün dur dememiz lazım”

CHP Gölbaşı İlçe Örgütü’nde olağanüstü kongreye üç gün kala eski ilçe başkanlarından Yusuf Aksakal kongre ile ilgili konuştu.

Aksakal: “Rejim değişikliğine topyekün dur dememiz lazım”

15 Ocak Pazar günü yapılacak olan olağanüstü genel kurula üç gün kala eski ilçe başkanlarından Yusuf Aksakal, kongreye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Olumsuz şartların olağanüstü kongreyi beraberinde getirdiğini ifade eden Aksakal “Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin kurucu değeridir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kongreleri bu anlamda çok önemlidir. Tabii hiç kimse istemezdi olağanüstü bir kongre olsun diye. Normal zamanda bir kongre olmasını temenni ederdik ama koşullar bizi bu noktaya getirdi.” diye konuştu.

Anayasa değişiklik teklifinin TBMM’de görüşüldüğü bugünlerde CHP’nin sorumluluğunun iki kat arttığını belirten Aksakal, “rejim değişikliği” olarak nitelendirdiği görüşmelerde CHP’nin büyük rol oynayacağını ve bu noktada ilçe bazında parti içi birliğin sağlanarak CHP’nin üzerinde düşen görevleri yerine getirmesi gerektiğini hatırlattı.

Aksakal şunları kaydetti:

“Delegelerimiz pazar günü yapılacak olan kongrede Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışır şekilde, demokratik bir ortamda oylarını kullanacaklardır. Üç adayımız vardır, farklı adayımız olur mu olmaz mı onu da bilmiyorum. Kim seçilirse seçilsin Cumhuriyet Halk Partisi kenetlenecek ve birlik olacaktır. Önümüzde bir rejim değişikliği var, bu rejim değişikliğinde Cumhuriyet Halk Partisi büyük rol oynayacaktır. Bu rejim değişikliğine “dur” demek için Cumhuriyet Halk Partisi bütün üyeleriyle ve delegeleriyle sen-ben kavgası olmadan topyekün mücadele verecektir.”

Aksakal ayrıca ilçe başkanlığı için aday olan isimlere kongrede başarılar diledi.

 

Kaynak

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
146. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA