Advert

Advert
Yozgatlılar Derneği’nden açıklama: “Bu insanları Gölbaşı’nda istemiyoruz”
Yozgatlılar Derneği’nden açıklama: “Bu insanları Gölbaşı’nda istemiyoruz”
Geçtiğimiz günlerde Gölbaşı’nda belediye eski başkan yardımcısı ve emekli öğretmen Murat Bölük’e yapılan saldırıyla ilgili Gölbaşı Yozgatlılar Derneği basın açıklaması yaptı.
Advert

Yozgatlılar Derneği Başkanı Murat Karakurt, Ardahan İli Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yücel Aktaş’ın yanı sıra dernek üyelerinin de katılımıyla gerçekleştirilen basın açıklamasında Murat Karakurt, Murat Bölük’e yapılan saldırıyı kınayarak suçluların en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Karakurt, “Geçtiğimiz günlerde derneğimizin kurucusu, büyüğümüz, kanaat önderimiz, belediye eski başkan yardımcımız Murat Bölük’e hain bir saldırı düzenlenmiştir. Bu saldırıyı kınamak ve tüm Gölbaşı’na duyurmak için buradayız. Bu olayın müsebbiplerinin de en ağır cezayı alması için elimizden geleni gayreti göstereceğimizi, bu olayın takipçisi olacağımızı bildirmek için Gölbaşı Yozgatlılar Derneği olarak bir basın açıklaması yapmak istedik.” dedi.

“BU İNSANLARI GÖLBAŞI’NDA İSTEMİYORUZ”

İlçedeki şiddet oranının gittikçe arttığını ve insanların bir hiç uğruna zarar gördüklerini ifade eden Karakurt, “Bugün Murat Hocamıza yapılan yarın hepimize yapılabilir. Yetkili mercilere sesleniyoruz: Bu saldırıyı gerçekleştiren bu gibi insanları Gölbaşı’nda istemiyoruz. Bu tip insanların cezaevlerinde tutulmasını önemle istirham ediyoruz. Hocamız şu an bir hiç uğruna can çekişiyor. Pompalı tüfekle insanlar vurulmaya başlandı. Hocamıza acil şifalar diliyor, bu işi yapanların da bir an önce cezalandırılmalarını istiyoruz.” diye konuştu.

Murat Bölük yaklaşık bir hafta önce Sahil Caddesi’nde trafikte yol verme tartışması yaşadığı bir kişi tarafından pompalı tüfekle yaralanmıştı. Bölük, Dışkapı Devlet Hastanesi’nde hala yaşam mücadelesi veriyor.

Kaynak

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı silahlı yaralama Murat Bölük Yozgatlılar Derneği Murat Karakurt
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert