Advert

Advert
Vefakar gençlik fedakar ecdadını unutmadı
Vefakar gençlik fedakar ecdadını unutmadı
Sarıkamış Harekatı’nın 102. yıldönümünde Sarıkamış şehitleri için Gölbaşı’nda anma yürüyüşü yapıldı.

FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ..

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından iki yıldır tüm Türkiye genelinde düzenlenen Sarıkamış şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında Gölbaşı’nda Eymir Gölü’nde yürüyüş yapıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen yürüyüş Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhan Başoğlu ve Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü Murat Buğatekin’in yanı sıra Ankara’nın çeşitli ilçelerinden gençlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Ayrıca siyasi partilerden ise sadece Ak Parti Gölbaşı Gençlik Kolları ve Tarık Kuyrukçu yürüyüşe katıldı.

Eymir Gölü Dinlenme Tesisleri’nde başlayan ve yaklaşık bin kişinin katıldığı yürüyüş Gölbaşı Şehitler Parkı’na kadar yaklaşık 6 km sürdü. Yürüyüşe katılanlar Türk bayrakları ile “Vefakar Gençlik Fedakar Ecdadını Unutmayacak” ve “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganları attı.

Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer “Esas olan burada yürüyüşten ziyade Sarıkamış’ta şehit düşen o insanların ruh halini, hem düşmana hem de soğuğa karşı sergilenen cesareti ve kahramanlığı içimizde yaşatmaktır. Bu yürüyüş çocuklarımıza, gençlerimize bu vatanın kolay vatan olmadığını anlatmak için yapılıyor.” dedi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ise “O gün Sarıkamış’ta nasıl ki değişik coğrafyalardan gelen insanlarımız şehit olduysa biz de bugün değişik ilçelerden gelen gençlerimizle birlikte o günün ruhunu, Ömer Halisdemir şuurunu, Fethi Sekin şuurunu yaşatmak ve gençlerimize aktarmak adına böyle bir organizasyona ev sahipliği yapıyoruz.” diyerek katılımcılara teşekkür etti.

Ayrıca Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İrfan Özüdoğru "Bizler bugün burada tam 102 yıl önce Sarıkamış'ta  Allahuekber Dağlarında soğuktan donarak şehit olan 90 bin vatan kahramanımızın aziz hatıralarını yad etmek ve vefakar gençliğin fedakar ecdadını unutmadığı göstermek için toplandık. Bu vesileyle başta Sarıkamış şehitlerimiz olmak üzere Çanakkale şehitleri, 15 Temmuz şehitleri, Ömer Halisdemir ve Fethi Sekin'in ruhlarında abideleşen aziz şehitlerimizi rahmen ve minnetle anıyoruz". diye konuştu.

Yürüyüşün sonlandırıldığı noktada katılımcılara çay ve yemek ikramı yapıldı. Katılımcılar Gölbaşı Şehitler Parkı girişinde mehter marşlarıyla karşılandı. Şehitler için yapılan duaların ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce 80 genç ile temsili olarak Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı ziyaret edildi.

 

Kaynak

 

ETİKETLER
Ankara Sarkamış şehitleri yürüyüş Gölbaşı Eymir Gölü Şenol Esmer Fatih Duruay
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert