Advert
Elikesik: “Elimizi taşın altına koyma vaktidir”
Elikesik: “Elimizi taşın altına koyma vaktidir”
Olağanüstü kongreye giden CHP Gölbaşı İlçe Örgütü’nde Bülent Elikesik ilçe başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.
Advert

CHP Gölbaşı İlçe Örgütü’nde yönetimin düşmesinin ardından alınan olağanüstü kongre kararına yönelik hazırlıklar başladı. İlçe başkanlığına aday olan isimler adaylıklarını bugün açıklamaya başladılar.

Adaylık açıklamasını Engin Eren’in ardından ilçe binasında yapan Bülent Elikesik de parti içi bölünmelere dikkat çekti.

Elikesik adaylık açıklamasında “Türkiye Cumhuriyetinin kurucu partisi, mihenk taşı, birleştirici gücü CHP için “Ben değil, biz” diyerek yola çıktık. Kişisel kaygı ve kavgaların yer almadığı, sadece “Önce Türkiye” diyen Cumhuriyet Halk Partisi’ni olması gerektiği noktaya taşıyacak, böylece Türkiye'nin bağımsızlığı ve laikliğini koruyacak ve ebediyen sürdürecek bir mücadele için yola çıktık. Desteğini aldığımız her üyemizin de bizimle aynı duygu, düşünce ve umutları paylaştığı inancıyla yola çıktık. Bu anlamda alacağımız her kararda, atacağımız her adımda birlikte hareket etmek, ortak karar ve ortak aklın önde olması daima temel ilkemiz olacaktır. Yolumuzda bölmeden, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden yürüyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Partili olan herkesin sorumluluk alarak elini taşın altına koyması gerektiğini söyleyen Elikesik “Yerelde ve genelde CHP'yi iktidara taşımak için CHP’liyim diyen herkesin kendini sorumlu tutarak; elini taşın altına koyma zamanıdır. Ülkenin nasıl bir karanlığa sürüklendiğini görmezden gelmek, sadece masa başlarında, sosyal paylaşım ağlarında, kahvehanelerde ya da kafelerde eleştiriler yaparak siyaset yapma zamanı değildir. Devir sorumluluk alma devridir. Kendi içimizdeki çekişmeleri bir kenara bırakıp, ülke gerçeklerini görerek çözüm için gereken katkıyı sağlamak zamandır. Ekibimizle varız dediğimiz CHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı ve Yönetimi seçimi için hazırız. Oy kullansın, kullanmasın, bizi desteklesin ya da desteklemesin, tüm üyelerimiz ile 15 Ocak’ta kongre salonunda birlikte olmak dileğimiz. Biz inandık, siz de inanın.” diye konuştu.

Elikesik ayrıca kendisinden önce adaylığını açıklayan Engin Eren’e de kongre sürecinde başarılar diledi, önceden belirlediği programı nedeniyle katılamadığını iletti.Kaynak

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı CHP ilçe başkanlığı kongre seçim Bülent Elikesik
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert