Advert

Advert
Erdal Eren: “Birbirimizi yemekten başka bir şeyi gözümüz görmüyor”
Erdal Eren: “Birbirimizi yemekten başka bir şeyi gözümüz görmüyor”
CHP’nin önde gelen isimlerinden eski belediye başkanı Erdal Eren CHP’nin kongre süreci ile ilgili konuştu.
Advert

CHP Gölbaşı İlçe Örgütü’nde yaşanan geçici kurul atamasının ardından olağanüstü kongre kararı alınmıştı. 15 Ocak’ta yapılacak olağanüstü kongrenin hazırlıkları başladı. Bu süreçte ortaya çıkan seçim yarışında aday adayları boy göstermeye başladı. Adam adaylığını açılayacak isimler Engin Eren, Bülent Elikesik ve Ümit Atak olarak şu an için konuşulmaya başlandı.

İlk açıklamasını bugün Engin Eren yaptı. Diğer aday adayı Bülent Elikesik de bugün açıklama yapacak. Ümit Atak’ın ise birkaç gün içerisinde yapması bekleniyor.

Geçici kurul şu şekilde atanmıştı:

İlçe Başkanı: Erdoğan Doğan
İlçe Sekreteri: Berkay Gökçınar
İlçe Saymanı: Murat Daşdemir
İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri: Serpil Ejder, H. Gülden Güvener

Geçici İlçe Başkanı Erdoğan Doğan, kongre sürecine ilişkin yaptığı açıklamada “21 Aralık’ta aldığımız görevimiz gereği teknik olarak hazırlıklarımıza başladık. Geçici kurul olarak beş kişi görevlendirildik, kongre delegemiz 175 kişiden oluşuyor. 8-9-10 Ocak tarihlerinde ilçemizde delege listesini askıya çıkartacağız. Ayın 15’inde saat 10’da çoğunluk sağlandığı takdirde kongremizi yapacağız.” ifadelerini kullandı.

TÜM ADAYLARA EŞİT MESAFEDEYİZ

Doğan ilçe başkanlığı için aday olacak tüm isimlere geçici kurul olarak eşit mesafede olduklarını vurgulayarak “Biz çıkan adaylarımıza eşit mesafedeyiz. Kesinlikle bir adayı desteklememiz söz konu olamaz. Burada kimin ilçe başkanı olacağına delege arkadaşlarımız karar verecektir. Bu konuda arkadaşlar kendi çalışmalarını yapıyorlar, kendi delegeleriyle görüşüyorlar. Hangi arkadaşımız seçilirse biz onunla Cumhuriyet Halk Partisi olarak yolumuza devam edeceğiz.” diye konuştu.

Kongre süreciyle ilgili açıklama yapan Erdal Eren ise geçmiş dönemde partililerin kendi içinde birlik ve beraberliklerini sağlayamadıklarını söyledi.

“ASGARİ MÜŞTEREKTE BİRLEŞMEMİZ GEREK”

Parti içi birliğin sağlanması gerektiğini aktaran Eren “Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilçe başkanlığı, başkanlığı çok zordur. Cumhuriyet Halk Partisi’nde biat yoktur. Bizim kadrolarımız geniştir. İlçe başkanlığı yapacak çok sayıda arkadaşımız vardır. Belediye başkanı olacak çok sayıda arkadaşımız vardır. Gölbaşı teşkilatının çok güçlü olduğunu buradan vurgulamak istiyorum. Ama geçmişte arkadaşlarımız birbirini iyi anlayamadılar. Birbirlerine olan sevgiyi, birlikteliği, samimiyeti ne delegeye ne de birbirlerine hissettiremediler. Bu durum bütün adaylara, delegelere ve partililere ders olsun. Bizim birbirimizden kopmamız mümkün değil. Elbette ki hepimizin farklı düşünceleri olacaktır. Benim beğendiğim cümleleri diğer arkadaşlar beğenmeyebilir. Ama asgari müşterekte birleşmemiz gerekiyor. Türkiye bir geçiş noktasında. Bu geçiş noktasından partimizin daha güçlü çıkması gerekiyor. Eğer önümüzdeki seçimleri düşünüyorsak daha güçlü olmamız gerekiyor. Birbirimizi sevmemiz saymamız, birbirimizi kucaklamamız gerekiyor. Bunu yapamadığımızda seçim neticelerinin hüsran olacağını burada söylüyorum. Gölbaşı bir Çankaya, Keçiören, Mamak değil, Gölbaşı’nda siyaset yapmak çok kolay. Adayların hızlı bir şekilde mahallelere dağılması gerekiyor. Hızlı bir şekilde ev ziyaretlerinin yapılması lazım. Bir taziyeye gitmekle siyaset yapılmıyor, ondan sonra da o mahalleye gideceksiniz, sorunları dinleyeceksiniz. Halkın nefesini ensende hissetmiyorsan, halkın ne istediğini gözünden anlamıyorsan siyaset yapmayacaksın.” diye konuştu.

“BİRBİRİMİZİ YEMEKTEN BAŞKA BİR ŞEYİ GÖZÜMÜZ GÖRMÜYOR”

Kongre için aday olan isimlere başarılar dileyen ve tavsiyeler veren Eren “Siyaset fazilettir. Siyaset dürüstlüktür, ülkeyi kucaklamaktır. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin hem kurucusudur, hem güneşi hem ayı hem dünyasıdır. İnsanları kucaklayan bir siyasi partidir. Bizim altı okumuz burada, her şeyi ifade ediyor. Ama maalesef biz birbirimizi yemekten başka şeyleri gözümüz görmüyor. Onun için benim arkadaşlara tavsiyem, bir araya gelmeleri ve birbirlerini incitmeden, birbirlerini ötelemeden birbirlerini kucaklamalarıdır. Nereye giderseler birlikte gitmelerini istiyorum. Yani bir ilçemiz var. Katkılarından dolayı geçmiş yönetime teşekkür ediyoruz. Daha önceden ilçemize minibüs alınmış. Buna hep birlikte binip köylerimiz gezilse ne kadar güzel olur. Halka kendimizi anlatmamız gerekiyor. Birbirimize değil, halka anlatmamız gerekiyor. Son olarak, hangi arkadaşımız ilçe başkanı olursa olsun ben 24 saat emrine amadeyim.” diyerek ilçe başkanı olacak kişinin her zaman yanında olduğunu belirtti.

 

Kaynak

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı CHP ilçe başkanlığı kongre seçim Erdal Eren
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert