Advert
Kültür-Sanat
Giriş Tarihi : 05-01-2017 20:19   Güncelleme : 05-01-2017 20:19

Halk Eğitim Merkezi’nden iki yeni proje

Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi, Erasmus+ Hayat Boyu Öğrenme ve Gençlik Programları kapsamında uygulamaya başlayacağı iki proje için Avrupa Birliği’nden hibe desteği alacak.

Halk Eğitim Merkezi’nden iki yeni proje

VİDEO YÜKLENİYOR..

Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından uygulanan Erasmus+ Hayat Boyu Öğrenme ve Gençlik Programlarından ikisi için başvuru yaptı.

Düzenlenen basın toplantısı ile yapılacak olan programlara ve projelerin içeriğine dair bilgilendirme yapan Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi “Yetişkinlere Güvenli ve Bilinçli Sosyal Medya Kullanımı Becerisi Kazandırmak” adlı proje ve “Mültecilerin Beceri Eğitimi Yoluyla Topluma Uyum ve İletişimlerinin Sağlanmasında Öğretmen Yeterliliklerinin Arttırılması” adlı proje ile Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Ulusal Ajansı tarafından hibe desteği almaya hak kazandığını açıkladı.

Basın mensuplarına konuşan Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Uçar, projede koordinatörlük görevini üstlendiklerini ve İspanya, İtalya, Portekiz, Polonya ve Yunanistan ülkeleri ile ortaklaşa çalışılacağını ifade etti.

Beş AB ülkesinin yanı sıra bir de yerel ortak olarak Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile çalışılacağını ifade eden Uçar, “Yetişkinlere Güvenli ve Bilinçli Sosyal Medya Kullanımı Becerisi Kazandırmak” adlı projeyle sosyal medya araçlarını kullanırken karşılaşılan tehlikeler konusunda yetişkinlerde farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Ayrıca proje sonunda sosyal medya ile ilgili bir eğitim modülü oluşturulacağı bilgisini veren Hakan Uçar, bu modülün Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne sunularak Türkiye’deki tüm yaygın eğitim kurumları tarafından kullanılacağını aktardı.

Uçar, “Mültecilerin Beceri Eğitimi Yoluyla Topluma Uyum ve İletişimlerinin Sağlanmasında Öğretmen Yeterliliklerinin Arttırılması” adlı projeyle ise mültecilerin duygusal ve zihinsel yıpranmalarını önleyebilmeyi, savaş ve göç travmalarını atmalarına destek sunabilmeyi amaçladıklarını belirtti.

Hakan Uçar, mültecilere yönelik proje ortağı olarak çok fazla göç alması sebebiyle Hollanda’nın seçildiğini ve Halk Eğitim Merkezi eğitmenlerinin Hollanda’ya giderek konu ile ilgili formatör olarak eğitim alacaklarını ifade etti.

Kaynak

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Yeni Başkan Aksoy
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA