Advert

Advert
Manzara olayında sessizlik bozuldu
Manzara olayında sessizlik bozuldu
Eylül 2016 tarihinde Manzara Cafe’de gerçekleşen silahlı saldırı olayına ilişkin ilk açıklamayı saldırının mağdurlarından Hacı Mehmet Karagöz yaptı.

Manzara Cafe’de 3 Eylül 2016 tarihinde gerçekleşen silahlı saldırı olayının üzerinden geçen 4 ayın ardından sessizlik bozuldu. Saldırının mağdurlarından biri olan Hacı Mehmet Karagöz o gün yaşananları Gölbaşı Belediye Meclisi’nde anlattı.

KANUNSUZ İŞ YAPIYORDU, BİZİ ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ

Olayda yaralanan Hacı Mehmet Karagöz, saldırıyı gerçekleştiren kişinin kanunsuz iş yaptığını ve kendilerini ölümle tehdit ettiğini söyleyerek “Malum 03.09.2016 tarihinde istenmedik bir olay yaşadık. Manzara Cafe’de, İmar Müdürümüz Sadettin Saraçbaşı, Meclis Üyemiz Behzat Aydemir ve gazeteci arkadaşımız Özcan Aydoğdu ile otururken istenmedik bir olay yaşadık. Manzara Cafe’nin yanında adam kaçak yapı yapıyordu. Müdürümüz görevini yapmış, orayı mühürlemiş. Biz bir ay önce bir ceza kestik oraya. Adam geldi ölümle bizi tehdit etti orada. Bende bunun üzerine dedim ki ‘Kanunu var nizamı var. Kanunsuz bir şey yapma kardeşim, haklıysan git şikayet et’. Bunları söyledim gönderdim adamı. 20 dakika sonra tekrar geldi ve bize ateş etti, bizi yaraladı.” diye konuştu.

KARAASLAN’A TEŞEKKÜR ETTİ, DURUAY’DAN BAHSETMEDİ

Saldırının ardından binlerce kişinin gerek arayarak gerek hastaneye ve eve gelerek kendisine destek olduğunu paylaşan Karagöz, süreç boyunca yanında olan isimlere teşekkür etti.

Karagöz şu şekilde konuştu:

“Hastaneye kaldırdılar bizi. Binlerce kişi geldi hastaneye, geldikleri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum herkese. Özellikle İlçe Başkanımız Osman Karaaslan benim ameliyata alınmamı sağladı. Ameliyata almıyordular, onun söylemesi üzerine ameliyata aldılar. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Gölbaşı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Mustafa Şimşek’e ayrıca teşekkür ediyorum. Çalışan tüm personeline teşekkür ediyorum. Yaralandığımda Bayram tatili olmasına rağmen sağ olsunlar pansumanımı yaptılar, ilk müdahaleyi yaptılar. Lütfi Akşit Ağabeyime teşekkür ediyorum. Beni ameliyat eden doktor akrabasıydı. Benimle beraber hastaneye birkaç kez geldi, ilgilendi.”

Karagöz’ün isim isim teşekkürlerini ilettiği esnada Fatih Duruay’dan bahsetmemesi dikkat çekti.

BU OLAY BİZE DEĞİL, GÖLBAŞI HALKINA YAPILMIŞTIR

Yapılan saldırının kişisel olmadığını belirten Karagöz, olayın Gölbaşı Belediyesi’ne ve Gölbaşı halkına yönelik gerçekleştirildiğini söyledi.

Karagöz şunları aktardı:

“Ben adamı tanımam etmem. Geldi bizi ölümle tehdit etti. Ne benim ne de müdürümüzün uzaktan yakından alakası yok adamla. Farklı farklı duyumlar geldi kulağıma. Adam geldi bize kabadayılık yaptı, kaçak yapı yapıyordu, ben burayı yapacağım diyerek tehdit etti. Yani bu bana yapılmış bir şey değildi. Bu Gölbaşı Belediyesi’ne yapılmış şeydi. Ne müdürüme ne bana ne de orada beraber oturduğumuz arkadaşlara yapılmış bir şey değildi. Gölbaşı Belediyesi’ne, Gölbaşı halkına yapılmış bir olaydı bu.”

AÇIKLAYACAĞIM ŞEYLER VAR..

Olayla ilgili davacı olmayacağı yönündeki iddiaları reddeden Hacı Mehmet Karagöz, davacı olacağını ve mahkemenin ilerleyen sürecinde farklı açıklamalar da yapacağını ifade etti.

Karagöz “Davacı olacağım. Bunun bilinmesini istiyorum. Kimileri dışarıda diyor ki, davacı olmayacak falan. Davacı olup hakkımı arayacağım. Bildiğim kadarıyla müdürüm falan da davacı. Yani adam burada geldi kabadayılık yaparak kaçak yapı yapmaya çalıştı. Bunun bilinmesini istiyorum. Açıklayacağım bazı şeyler de var ama mahkemenin seyrini değiştirmek istemiyorum. Mahkemenin ilerleyen sürecinde belirli şeyler rayına oturacaktır. Ben de detaylı bilgileri ondan sonra vereceğim.” şeklinde konuştu.

 

Kaynak

HABER: NİSA SAYAR

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Manzara Cafe silahlı saldırı Hacı Mehmet Karagöz Gölbaşı Belediyesi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert