Advert
Kültür-Sanat
Giriş Tarihi : 02-01-2017 11:36   Güncelleme : 02-01-2017 11:36

“Bizler Noel Baba’nın değil, Hz. Muhammed’in ümmetiyiz”

Gölbaşı Ülkü Ocakları, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlediği organizasyonla Mekke’nin fetih yıldönümünü kutladı.

“Bizler Noel Baba’nın değil, Hz. Muhammed’in ümmetiyiz”

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz ve Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanı Ahmet Tatlı’nın da katılımıyla gerçekleşen programda semazen gösterisinin yanı sıra ilahi grupları çeşitli ilahiler okudu.

Programda konuşan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, “Bizler Peygamber Efendimizin o kutlu nasihatlerinin izinde ilerleyerek sevdalısı olduğumuz büyük Türk milletine hizmet etmeye gayret etmekteyiz.” dedi.

Halep’te yaşananlara dikkat çeken Kılavuz “Dünya var oldukça Ülkü Ocakları var olacaktır. Nerede bir Türk var ise, nerede bir soydaşımız, dindaşımız var ise sonuna kadar onların yanında olacağız. Onları asla yalnız bırakmayacağız. Çünkü onlar der ki, biz önce Allah’a sonra da yüce Türk milletine güveniyoruz. Biz namaza durduğumuzda yönümüzü kıbleye, Kabe’ye döneriz. Sırtımızı ise Türkiye’ye döneriz.” diye konuştu.

Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanı Ahmet Tatlı “Cenabı Allah bizleri kendisine iyi birer kul, Peygamber Efendimize iyi birer ümmet olmayı nasip etsin. Suriye’de, Irak’ta, Doğu Türkistan’da, Türk İslam Dünyasının dört bir yanında insanlar zulüm içerisinde inlerken, kanlarımız oluk oluk akarken, ülkemizde teröristler askerimizi, polisimizi, vatandaşlarımızı şehit ederken, Allah bizlere bu zulme karşı mücadele edenlerden olmayı, Türk’ün yaradılış gayesini gerçekleştirmeyi, imanımızın emrettiği şekilde yaşamayı ve son nefesimizi onun rızasını kazanmış olarak vermeyi nasip etsin.” şeklinde konuştu.

Gölbaşı Ülkü Ocakları Başkanı Burak Fındıkçı ise 2016 yılı içerisinde yapılan faaliyetlere ilişkin satır başlarını aktararak “Ülkü Ocakları; Türk milletine hizmeti kendine misyon edinmiş, aziz şehitlerimizin vermiş olduğu şanlı mücadelenin maneviyatını yaşayarak Türk İslam ülküsüne iman etmiş, rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyefendi’nin çizgisinden ve doktrinlerinden taviz vermemiş, Ülkü sancağını hep bir adım ödeye taşımış kutlu bir ocaktır. Gölbaşı Ülkü Ocakları yetiştirmiş olduğu nitelikli bireyler ile topluma ışık tutmuş, doktorlar mühendisler komiserler, öğretmenler, iktisatçılar ve birçok meslek grubuna ait bireyler yetiştirerek topluma yön vermiştir. Eğitim öğretim faaliyetleri kapsamında ücretsiz fizik ve matematik kursları, Kur’an kursları, çeşitli seminer faaliyetleri ile Gölbaşı’nda en çok eğitim veren sivil toplum kuruluşu olmaktan gurur duymaktayız. Kendi imkanlarını seferber ederek ihtiyaç sahiplerinin elinden tutan, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştıran, Ülkücü gençliği eğitip koruyan ve gözeten, kendisini Türk milletine adamış fedakar ve birbirinden değerli ocak yönetimime de teşekkürü bir borç biliyorum.” açıklamasını yaptı.

“BİZLER NOEL BABA’NIN DEĞİL, HZ. MUHAMMED’İN ÜMMETİYİZ”

Mekke’nin Fethi programının amacını anlatan Fındıkçı “Mekke’nin Fethi programımızın amacı birlik ve beraberlik içerisinde Allah’ın rızasını kazanarak Peygamber Efendimizin sünnetine uyarak Mekke’nin Fethini yad etmek, yeni yıla dua ve hayırlarla gitmektir. Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştur; Kim bir kavme benzemeye çalışırsa, o, onlardandır. Bizler yılbaşında hediye getiren Noel Baba’nın değil, Miraç’tan namaz getiren Hz. Muhammed’in ümmetiyiz.” dedi.

Gölbaşı Ülkü Ocakları’nın düzenlediği etkinliğe Olcay Kılavuz ve Ahmet Tatlı’nın yanı sıra eski Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Mahmut Aksoy ve yönetimi, MHP Gölbaşı Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Kaynak

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
156. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA