Advert
Polisimizden örnek davranış
Polisimizden örnek davranış
Sosyal medyada dün paylaşılan bir kare günün çok konuşulanları arasına girdi. Soğuk havada yırtık ayakkabılarıyla sokakta dolaşan yaşlı bir amcayı gören iki polis, amcayı bir ayakkabıcıya götürdü.
Advert

Yaşlı amcaya yeni bir ayakkabı almak isteyen polisler, amcayı sandalyeye oturtarak eski ayakkabılarını elleriyle çıkardı. Polisler dükkandan seçtikleri bir ayakkabıyı yine kendi elleriyle amcanın ayağına giydirdi.

Yaşlı amcanın çoraplarının da ıslak ve yırtık olduğunu gören iş yeri sahibi de, polislerin bu duyarlı davranışından etkilenerek kendisi için aldığı çorapları amcaya verdi. Polisler çorabı amcanın ayağına giydirdi. Mağazanın sahibi, ayakkabılar için polislerden herhangi bir ücret talep etmedi.

O sırada yaşananları şahit olan bir kişinin fotoğrafını çektiği bu kare, birçok kişiyi duygulandırdı:

Facebook ve Twitter'da binlerce kez paylaşılan fotoğrafın hikayesi de böyle anlatıldı:

"Tesadüfen şahit olduğum bu güzel hikayeyi sizinle paylaşmak istiyorum. Birkaç gündür su alıyor diye yeni bir ayakkabı almak için girdiğim mağazada, içeriye iki polis ve bir yaşlı amca girdi. Amcayı sandalyeye oturtup, ayağındaki ayakkabı denilemeyecek kadar eski ve yırtık ayakkabıları çıkarttılar. O esnada çoraplarının ıslak ve yırtık olduğunu gören iş yeri sahibi kendisi için aldığı çorapları yaşlı amcaya hediye etti. Ve bizim duyarlı Türk polisimiz kendi elleriyle çorap ve ayakkabıları yaşlı amcanın ayağına giydirdiler. Giydirirken işte bu güzel kareyi fotoğraflamak istedim. Ayrıca dükkan sahibi polislerin bu duyarlı davranışına ayakkabıların ücretini de almadı. Son günlerde yaşadığımız kötü olaylara ve kötü niyetli insanlara bir kez daha Türk milletinin birlik ve beraberliğini asla bozamayacağının göstergesidir. Allah devletimize ve polisimize zeval vermesin."

    

Kaynak

ETİKETLER
Polis vatandaş yaşlı amca ayakkabı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert