Advert
Kültür-Sanat
Giriş Tarihi : 26-12-2016 23:50   Güncelleme : 27-12-2016 15:42

“Ardahanlı gençler burada, siz neredesiniz?”

Ardahan İli Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Federasyonu bünyesinde kurulan Gençlik Kolları Başkanı Erhan Çınar “Hep soruyordular, bu Ardahanlı gençler hani nerede diye. Ardahanlı gençler işte burada, siz neredesiniz?” dedi.

“Ardahanlı gençler burada, siz neredesiniz?”

 

Ardahan İli Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Federasyonu bünyesinde Ardahanlı gençlerin yönetimi oluşturduğu bir Gençlik Kolları kuruldu. Sadece Gölbaşı yerelinde faaliyet göstermeyip Ankara’daki Ardahanlı gençlerin de yönetimde bulunduğu Ardahan İli Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Federasyonu Gençlik Kolları dün akşam itibariyle faaliyete geçti.

Yapılan tanışma organizasyonunda konuşan Ardahan İli Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Federasyonu Gençlik Kolları Başkanı Erhan Çınar “Allah’a şükürler olsun ki böyle bir gecede bizlere bir araya gelme fırsatı verdi. Yıllardır görmek istediğimiz tablo, şu an buradaki tablodur. Allah birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi daim etsin inşallah.” ifadelerini kullandı.

Ardahan’a olan özlemleri ile ilgili bir şiir okuyan Erhan Çınar “Bilir misiniz nerededir, nasıl bir kenttir bu Ardahan? Hiç bilmezken sanırdık ki karlı dağların ardında, kuş uçmaz kervan geçmez, sarp kayalıklarla dolu çetin bir coğrafyada, bambaşka bir ülkeye ait bambaşka bir kent.. Oysa gerçekten ne kadar farklıymış değil mi? Bu akşam burada, bunun farkında olduğumuzu, sadece memleketin yüzlerce kilometre uzaktaki hasret diyarı olmadığını ve yüreğimizdeki memleket sevgisini burada bir araya gelerek bir kez daha ispatlamış olduk.” diye konuştu.

Ardahan’a ait kültürün tanıtılacağına, yaşatılacağına ve unutturulmayacağına dair çalışmalar yapacaklarını bildiren Çınar “Ankara’da yaşayan Ardahanlılar olarak memleketimizin havasını ciğerlerimizde, sevdasını her zaman yüreğimizde hissediyoruz. Birçok gencimiz kültüründen uzak ve kendi örf, adetlerine yabancı. Bizler buna son vererek gurbetteki Ardahanlıların öz benliğine sahip çıkmasını sağlayacağız. Genç ve dinamik ekiplerimiz, siz değerli büyüklerimizin bizlere olan inancı ve desteği ile kültür ve kalkınma projeleri hazırlayarak memleketine hasret olan, memleketimizin ayazında hayata direnen, çalışan çabalayan, eli kalem tutan tutmayan, elleri hayat çatlaklarıyla dolu kardeşlerimizi bir araya getireceğiz. Memleketimizin uçsuz bucaksız ovalarına yağan kar kadar berrak olana kardeşlerimizle bu çalışmalarda başarılı olacağımıza inancım tam. Siz değerli hemşehrilerimizin önünde buna söz veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Programın sunuculuğunu yapan İlkay Alan, Ardahan için kendi yazdığı “Memleketimin Çocukları” isimli şiirini seslendirdi.

Ardahanlı gençlerin oluşturduğu yönetim kadrosu ise şu şekilde:

Gençlik kollarının düzenlediği toplantıya Ankara’daki tüm Ardahan İl Derneklerinin başkanları ve Federasyon Genel Başkanı Ergüder Şimdi ile birlikte yönetimi katıldı. Bunun yanı sıra geceye Gölbaşı’ndan da Belediye Başkanı Fatih Duruay siyasi parti temsilcileri katıldı.

Genel Başkan Ergüder Şimdi, gençlere bir müjde vererek mart ayından itibaren başlaması planlanan futbol turnuvasının yapılacağını belirtti.

Gecenin sonunda Mine Kuş ve Pop Star Emre sahne alarak şarkılar, türküler söyleyerek halaylar çekildi. Ardahan yöresi oyunlar oynandı.Kaynak

 

NELER SÖYLENDİ?
@
Burcu 3 yıl önce
Her daim arkandayim hayatim yolun bahtin acik olsun
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Yeni Başkan Aksoy
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA