Advert

Advert
Aktaş güven tazeledi
Aktaş güven tazeledi
Gölbaşı’nda Ardahan İli Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 4. Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı.

 

Ardahan İli Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı geçekleştirildi.

Şehitler için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Dernek Başkanı Yücel Aktaş bir açılış konuşması yaparak dernek olarak Ankara genelinde faaliyet gösterecek olan gençlik yapılanmasını kurduklarını söyledi.

Aktaş, Ardahanlı gençlerin büyük çoğunluğunun Ardahan’a gitmediğini ve memleketlerini tanımadığı belirterek, derneğin planladığı bir organizasyonla gençleri Ardahan’a götürerek kültürlerini yakından tanımaları için çalışmalara başladıklarını aktardı.

Ardından derneğin faaliyet ve denetleme raporları üyelere okundu. 2014, 2015 ve 2016 yıllarında yapılan faaliyetler arasında teröre lanet ve şehitleri anma törenlerine yapılan katılımlar da yer aldı.

Olağan genel kurul toplantısına Ak Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay ve CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz da katıldı.

Ak Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay burada yaptığı konuşmada Ardahan’dan büyükşehirlere yapılan göçlere dikkat çekerek, bu tür dernekler aracılığıyla Ardahanlı vatandaşların memleketlerini unutmadıklarını söyledi. Atalay hemşehri derneklerinin insanları bir çatı altında toplamak ve kendi kültürlerini yaşatmak adına önemli olduğunu ifade etti.

Ardahan’da şahsi olarak yaptığı yardım kampanyalarında devlet kurumlarından ve bölgedeki bürokrasi kanallarından yardım alamadığını ifade eden CHP Milletvekili Öztürk Yılmaz ise bölge milletvekili olarak Ardahan’daki vatandaşlara hizmet etmenin görevi olduğunu söyledi.

CHP’li Yılmaz ve Ak Parti’li Atalay arasında Ardahan’a yapılması istenen havaalanı hakkında karşılıklı diyalog oluştu.

CHP’li Yılmaz’ın havaalanı yapılması konusunda vatandaşların talebi olduğunu söylemesine karşın Atalay, bölgeye yapılacak olan havaalanının 3 günlük periyotlarla hizmet vereceğini, Kars’ta bulunan havaalanının bu ihtiyacı daha iyi karşıladığını belirtti.

Olağan genel kurul toplantısında mevcut başkan Yücel Aktaş, dernek başkanlığına tekrar seçildi.Kaynak

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Ardahanlılar Derneği Öztürk Yılmaz Orhan Atalay olağan genel kurul
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert