Advert
Akçakuzu Derneği’nden Halep’e yardım kampanyası
Akçakuzu Derneği’nden Halep’e yardım kampanyası
Gölbaşı Akçakuzu Eğitim Kültür ve Sanat Derneği, Halep’e yardım kampanyası başlattı.

 

Akçakuzu Eğitim Kültür ve Sanat Derneği tarafından Halep’te yaşanan insanlık dışı uygulamalar karşısında yardım kampanyası başlatıldı. Dernek kışlık kıyafet, battaniye gibi tekstil ürünlerinin yanı sıra gıda malzemelerini de bölgeye göndermeyi amaçlıyor.

Dün gece ilçe müftülüğü ve Kızılay aracılığı ile bir tır yardım malzemesinin gönderildiğini ifade eden Akçakuzu Derneği Başkanı Ali İhsan Güçlü, Halep’te yaşananlara sessiz kalmamak adına ufak da olsa bir çaba göstermek ve oradaki insanlara yardım etmek istediklerini söyledi.

Barışın hakim olduğu bir dünyanın özlemi içerisinde olduklarını aktaran Güçlü “Bizler insanların birbirlerini sevdiği, hoşgördüğü, zorluklarda yardımlaştığı, güçlünün zayıfı sarıp sarmaladığı bir dünya istiyor ve özlüyoruz. Şu bilinsin ki, Türk milleti çocuğuyla, annesiyle, dedesiyle, 7’den 70’e tarihte olduğu gibi iyinin ve iyilik yapmanın gayreti içerisinde dimdik ayakta olacaktır.” dedi.

Dernek binasında toplanan yardım malzemeleri dernek üyeleri ve çocukları tarafından paketlenerek Halep’e gönderilmek üzere hazırlandı. Ayrıca minik dernek gönüllüleri de Halep’teki çocuklara ulaştırılmak üzere yazdıkları mektupları yardım paketlerinin içine yerleştirdi.

Akçakuzu Derneği’nin minik gönüllülerinden biri olan Gizem Deligöz, Halep’teki çocuklar için “Umarım siz de bu çilelerden kurtulup, yanımıza gelip bizim gibi arkadaşlık sevgisine kavuşursunuz. Umarım ailelerinize kavuşursunuz” sözleriyle duygularını dile getirdi.

Kampanya ile toplanan yardım malzemeleri ilçe müftülüğü ve Kızılay aracılığıyla Halep’e ulaştırılacak.

Kaynak

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Halep yardım kampanyası Akçakuzu Derneği
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500