Advert
Kültür-Sanat
Giriş Tarihi : 18-12-2016 00:03   Güncelleme : 18-12-2016 00:03

AGD'nin Siyer-i Nebi sınavına Gölbaşı’nda 884 öğrenci katıldı

Anadolu Gençlik Derneği’nin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Siyer-i Nebi Yarışması'na Gölbaşı’nda 884 öğrenci katıldı. Tüm Türkiye’de 5 bin 587 lise ve 6 bin 304 ortaokulda gerçekleştirilen ve 400 bine yakın öğrencinin katıldığı sınavın sonuçlarının 31 Ar

AGD'nin Siyer-i Nebi sınavına Gölbaşı’nda 884 öğrenci katıldı

Anadolu Gençlik Derneği’nin 4.sünü düzenlediği Siyer-i Nebi Yarışması tüm Türkiye’de 5 bin 587 lise ve 6 bin 304 ortaokulda gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sınav için yüzbinlerce öğrenci Diyanet İşleri Başkanlığı Uzmanı Mustafa Soykök’ün “İnsanlığın Saadeti İçin Hz. Muhammed” kitabını okudu. Sınav Hakkâri’den Edirne’ye, Kilis’ten Sinop’a, Diyarbakır’dan İzmir’e kadar 81 il ve 800 ilçede gerçekleştirildi. Yüzbinlerce öğrencinin yanı sıra milyonu bulan veli de sınavın heyecanını yaşadı.

“Kaybedeni olmayan yarışma” sloganı ile herkesin ilgisini çeken sınava Gölbaşı’ndan ise 884 öğrenci katılım sağladı.

Sınav yerlerini ve öğrencileri ziyaret eden AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan’a AGD Ankara Şube Başkanı Hasan Karaman ve AGD Genel Merkez Liseler Komisyon Başkanı Muhammed Ali Aydın eşlik etti.

Gölbaşı’ndaki Zübeyde Hanım Meslek Lisesini ziyaret eden Genel Başkan Turhan burada görme engelli bir kız öğrenci ile bir süre sohbet etti. Bu sınava girmek için hiçbir engelin olmadığını söyleyen genç kız yakınlarının yardımı ile sınava hazırlandığını ve sınava girmekten dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Genel Başkan Turhan’ın ve beraberindekilerin duygu dolu anlar yaşadığı ziyarette Genel Başkan Turhan, “Bu kardeşimiz sınavı şimdiden kazandı, Allah ondan razı olsun. Efendimiz’in hayatı hepimize bir rehberdir” dedi.

Sınav sonuçlarının açıklanacağı 31 Aralık tarihinde ödüller illerin dereceye girenleri ile Türkiye Geneli dereceye girenlere verilecek. 31 Aralık 2016 tarihinde 600 yakın ilçe merkezinde ve 81 ilde gerçekleştirilecek Mekke’nin Fethi programlarında sınavın dereceye girenleri ödüllendirilecek. Ödüller arasında Umre ziyareti, cumhuriyet altını, laptop, saat gibi seçenekler olması yarışmada derece yapmak için gayret edenleri de motive etti.

Kaynak

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
156. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA