Advert
Advert

İHH’nın Halep’e yardım konvoyu Gölbaşı’nda karşılandı

İHH öncülüğünde Halep’e gitmek üzere yolan çıkan insani yardım konvoyu Gölbaşı’nda vatandaşlar tarafından karşılandı.

İHH’nın Halep’e yardım konvoyu Gölbaşı’nda karşılandı
Advert

 

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde “Halep’e Yol Açın” sloganıyla Türkiye’nin çeşitli illerinden toplanan insani yardım malzemelerini Halep’e ulaştırmak üzere İstanbul’dan yola çıkan konvoy Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde vatandaşlar tarafından Türk bayrakları ile karşılandı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ..

Mustafa Çağatay’ın da öncülüğünde organize edilen karşılama töreninde yardım konvoyu Gölbaşı’nda duraklayıp Gölbaşılıların duasını alarak yoluna devam etti. Ak Parti Gölbaşı İlçe Teşkilatı’nın, Alperen Ocakları’nın ve çeşitli okullardan öğrencilerin de katıldığı karşılama töreninde “Ya Allah Bismillah Allahuekber” sloganları atıldı, “Gölbaşı’ndan Halep’e Bin Selam” yazılı pankartlar açıldı.

Aktif Haber Gazetesi’ne konuşan İHH İstanbul Temsilciliği Görevlisi İbrahim Kurmuş “Duyarlı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İHH İnsani Yardım Vakfı organizasyonuyla Suriye’de devam eden zulme son vermek, Halep’te oluşturulan insanlık dışı uygulamaların sonlandırılması adına ‘Halep’e Yol Açın’ sloganıyla binlerce tır ve binlerce araçlık konvoyla Halep’e doğru harekete geçilmiş durumda. Şu an Ankara Gölbaşı’nda İstanbul konvoyunu bekliyoruz. Son noktamız Cilvegözü Sınır Kapısı.” dedi.

Esed, Rusya ve İran’ın şii milislerle Halep’te büyük bir katliam gerçekleştirdiğini ifade eden Kurmuş, konvoyun Ankara’dan sonra Konya’da duraklayacağını ve oradan Reyhanlı’ya geçerek Cilvegözü Sınır Kapısı’na ulaşacağını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da girişimleriyle Halep’te ateşkes kararı alındığını ancak ateşkes bozularak konvoylara müdahale edildiğini kaydeden Kurmuş şunları söyledi:

“Bebek, kadın, yaşlı, genç ayırt etmeksizin insanlar katlediliyor. Gelişmiş modern bir dünyadan bahsediliyor ama insanlığın çözüm bulamadığı büyük bir zulüm var ortada. Yaşanan bu vahşete Türkiye’nin insanları dur demek istiyor. Bunun için gerçekleştirilmiş bir organizasyondur. Halep’e yol açılması gerekiyor çünkü Halep’te sıkışmış insanlar var. Türkiye, Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın girişimiyle süratle ateşkesin kesilmesi adına büyük bir çaba ortaya koydu. Ama maalesef insanlık dışı bir uygulama daha burada ön plana çıktı çünkü konvaya müdahale edildi. İnsanların tahliyesi söz konusuyken şii milisler bu konvoya saldırdı.”

Gölbaşı halkının 15 Temmuz darbe girişimi sırasında gösterdiği mücadeleyi hatırlatan Kurmuş, Hz. Muhammed’in hicretindeki ruhun burada yaşatıldığını belirtti.

Kurmuş “15 Temmuz’da Fetullahçı Terör Örgütü’ne göğsünü siper etmiş kahraman Gölbaşı’ndayız. Tüm bombalı terör saldırılarına rağmen ‘Biz buradayız, ölmeye geldik’ diyorlar. Bu ‘Halep’teki insanların yanınızdayız’ çağrısıdır. Kanımızla canımızla biz Halep’teki kardeşlerimiz için buradayız. Ölmeye de hazırız. Önemli bir başka ayrıntı da, ‘Taleal Bedru Aleyna’ yani ‘Ay Doğdu Üzeremize’ ilahileriyle şu an konvoy bekleniyor. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed hicret ederken ensarlar muhacirleri ‘Taleal Bedru Aleyna’ ilahileriyle karşılamıştı. Aynı ruhu aynı duyguyu şimgi Gölbaşı’nda da görüyoruz.” diye konuştu.

Halep’e yardım konvoyunu karşılamaya gelenlerden biri de Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan’dı.

Gölbaşılılarla birlikte konvoyu uğurlayan Karaaslan konuyla ilgili “Halep’te insanlık ölmedi” mesajını hem Türkiye’den hem Gölbaşı’ndan veriyoruz. Kahrolsun siyonizm. Halep’te can veren küçük çocuklarımızın hesabını Türk milleti olarak, Müslümanlar olarak soracağız. Halep’te çocuklar yalnız değil, Müslümenlar yalnız değil. Bunun mesajını buradan hep birlikte veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Ankara’dan gerçekleşen katılımlarla birlikte 2 bin 200 araçlık bir yardım konvoyu oluşturuldu. Belirlenen duraklama bölgelerinden biri olan Konya’dan yapılacak olan katılımlarla birlikte konvoyun yaklaşık 3 bin araçla Reyhanlı’ya hareket edeceği öğrenildi.

Kaynak

 

Halep Ankara İHH Halep’e Yol Açın insani yardım Gölbaşı Suriye Osman Karaaslan savaş konvoy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Devrim gibi..
Devrim gibi..
Fatih Polat’a kritik görev
Fatih Polat’a kritik görev