Advert
Pursaklar’dan Halepli çocuklar için yardım kampanyası
Pursaklar’dan Halepli çocuklar için yardım kampanyası
Suriye’de yaşanan dramlara sessiz kalmayan Pursaklar Belediyesi “Halep Üşüyor” sloganı ile yardım kampanyası başlatarak Halepli çocukların gözyaşlarını silecek.
Advert

Pursaklar Belediyesi Halep’te yaşanan insanlık dramına sessiz kalmadı. Düzenlenen yardım kampanyası ile un, konserve, helva, patates, battaniye, kışlık giysi, ilaç gibi ihtiyaç malzemeleri toplanarak Halep’e gönderilecek.

“Halep Üşüyor” kampanyası ile yaraları sarmayı, Halepli çocukların gözyaşını silmek istediklerini belirten Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin kampanyanın amacını şu sözlerle açıkladı: “Halep’in bizim için ayrı bir önemi vardır. Burada yaşanan insanlık dramına sessiz kalmamız mümkün değildir. Orada bir şehir, bir medeniyet yok oluyor. Maalesef dünya Suriye’deki katliamlara karşı sessiz ve Esed zalimine karşı tepkisiz kalarak vicdanlarda mahkûm olmuştur. Türkiye ve Türk milleti her zaman ensar bilinci ile kendisine sığınan ve nerede bir mazlum varsa ona sahip çıkarak yardım severliğini göstermiştir. Bizler de Pursaklar Belediyesi ve ilçe halkı olarak kardeşlerimizin yarasını sarmak üzere kampanyamızı başlattık. Daha önce de 17 TIR’lık ihtiyaç malzemelerini Suriyeli kardeşlerimize ulaştırmıştık. İnşallah bu yardımlar bir nebze de olsa yaraları sarıp, Halepli çocukların gözyaşlarını siler. Kampanyamıza hemşerilerimizin desteğini bekliyoruz.”

Kampanyaya destek vermek isteyenler Pursaklar Belediyesi Tebessüm Çarşısı ve 527 55 40-41 No’lu telefonlardan irtibat kurabilir.

Kaynak

ETİKETLER
Ankara Pursaklar Halep yardım savaş Suriye
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert