Advert
Kültür-Sanat
Giriş Tarihi : 10-12-2016 16:40   Güncelleme : 11-12-2016 03:39

Nihat Hatipoğlu ile 15 Temmuz Şehitleri için konferans düzenlendi

15 Temmuz şehitlerini anmak üzere yapılan konferansta konuşan Nihat Hatipoğlu “Herhangi bir dini cemaat olabilirsiniz. Ama şeyhiniz, hocanız, üstadınız, mürşidiniz Hz. Muhammed’in önüne geçtiği zaman o iş biter.” dedi.

Nihat Hatipoğlu ile 15 Temmuz Şehitleri için konferans düzenlendi

 

15 Temmuz demokrasi şehitleri için yapılan Kur’an tilavetinin ardından konuşan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin “Hep şunu söylüyoruz, 15 Temmuz’u sıcaklığıyla yaşayacağız, unutmayacağız. 15 Temmuz bizim için, ülkemiz, milletimiz ve devletimiz için tam bir dönüm noktası olmuştur.” dedi.

15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ’nün din kisvesi altında milleti kandırdıklarını ifade eden Çetin “Bu herhangi bir gün değildir. O gün hainler başarılı olsalardı şayet, bugün biz maalesef burada böyle bir toplantı yapma şansına sahip olacaktık. Belki büyük bir kısmımız da aramızda olmayacaktı. Onun için 15 Temmuzları çocuklarımıza hep hatırlatmak ve bunu sıcağı sıcağına yaşamak ve yaşatmak mecburiyetindeyiz. 15 Temmuz’u yapan alçaklar din kisvesi altında bizi kandırdılar. Müslüman bir kere kandırılır. Bizim elimizde iki tane kaynak var. Birincisi Allah’ın kitabı ikincisi de ehlibeytin ve Resullüllahın yaşantısı. Biz ne zaman ki bunlardan taviz verirsek bizi daha çok kandıran olur. Rabbim bu iki güzellikten bizi ayırmasın.” diye konuştu.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ise Batı ülkelerinin konrolünde olan örgütlere karşı mücadele etmenin ancak  İslam ümmetinin birlik olma şuuru ile hareket etmesiyle mümkün olacağını söyledi.

15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili konuşan Hatipoğlu “Allah bu ümmete acımış. Yoksa bugün burada çoğumuz olmayacaktık. Allah adına iş yaptığını iddia edenler, Allah adına adam öldürecekler. Bunlar da çok garip değil çünkü yıllardır Batı’nın kontrolünde olan örgütler kuruluyor. Bu krizi İslam ümmetine yaşatıyorlar. Allah o zalimlere hesap sorsun inşallah.” Şeklinde konuştu.

Hatipoğlu, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın birçok devlet adamının gösteremeyeceği bir refleksle darbe girişiminin seyrini değiştirdiğini belirterek cumhurbaşkanına teşekkür etti.

Dini cemaatlerin Hz. Muhammed’den başka insanları örnek almaya başladıkları zaman konrolden çıkacaklarını vurgulayan Hatipoğlu şöyle konuştu:

“Yıllardır radyolarda, televizyonlarda, konferanslarda konuşmalar yapıyorum. Hep sizlere bir örnek sunmaya gayret ettim. Sizin örneğiniz Nihat Hoca, Ahmet Hoca veya herhangi bir hoca değil, Hz. Muhammed’dir. Herhangi bir dini cemaat olabilirsiniz. Ama şeyhiniz, hocanız, üstadınız, mürşidiniz Hz. Muhammed’in önüne geçtiği zaman o iş biter.”

Konferans vatandaşlardan gelen soruların Nihat Hatipoğlu tarafından cevaplanması ile son buldu. Etkinlik sonunda Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, konuşmalarından dolayı Nihat Hatipoğlu’na teşekkür ederek çiçek verdi.

Kaynak

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
156. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA