Advert

İmbat Mogan’a iniyor

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın tarama gemisi İmbat, Mogan Gölü’ne indirilmek üzere montaj ediliyor.

İmbat Mogan’a iniyor
İmbat Mogan’a iniyor Nisa Sayar

 

Mogan Gölü’nün temizlenmesi için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından gönderilen İmbat gemisi Gölbaşı’na ulaştı. Montajı yapılmaya başlanan geminin 8 gün içerisinde Mogan Gölü’ne indirileceği öğrenildi.

İmbat’ın ardından 3 geminin daha Gölbaşı’na geleceği ve İmbat’ın diğer gemilerin temizliği yapabilmesi için çamur taraması yapacağı gelen bilgiler arasında.

İmbat’ın montajını yerinde inceleyen Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay “Gölbaşımıza hayırlı olsun. Ankara’nın ve Türkiyenin nadide ilçelerinden biri olan Gölbaşımızın Mogan Gölü’nün temizliği için start verilmiş durumda. Şu an da temizliği yapacak olan gemilerden birinin montajı yapılıyor. Çarşamba günü nasip olursa teknenin montajı bitmiş olacak ve göle inecek. Bahar aylarında da temizliğe başlanmış olacak. Temizlik yaklaşık 480 gün sürecek. Tabii Mogan, Gölbaşı’nda olmasına rağmen Ankara’daki vatandaşlarımızı da ilgilendiriyor. Özellikle haftasonları ailelerin gelip stres attıkları bir alan burası. Bundan sonraki dönemde Mogan’da su sporları olacak, rahat bir şekilde balık tutacağız.” diye konuştu.

Duruay, Mogan Gölü’nün temizliği projesine katkılarından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve ilgili bakanlıklara teşekkür etti.

Kaynak

Ankara Gölbaşı Mogan Gölü temizlik İmbat Fatih Duruay
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı