Advert
Tarık Kuyrukçu: “Yapmak zorunda olduklarımızın bilinciyle hareket ediyoruz”
Tarık Kuyrukçu: “Yapmak zorunda olduklarımızın bilinciyle hareket ediyoruz”
Ak Parti Gölbaşı İlçe Teşkilatı Kasım ayı ilçe danışma toplantısı Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi.
Haberin galerisi için tıklayın!

 

Kasım ayı ilçe danışma toplantısında konuşan Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Tarık Kuyrukçu yapmak zorunda oldukları görevlerin bilinciyle hareket ettiklerini ve yaptıklarını anlatacak kadar hadlerini aşmadıklarını söyledi.

“GENÇLER ZATEN YAPMAK ZORUNDADIR”

Gençlik kollarını 30 yıl boyunca Tabduk Emre’ye odun taşıyan Yunus Emre’ye benzeten Kuyrukçu “Buraya çıktığımız zaman gençlik kolları bu ay içerisinde neler yaptı bunları anlatmamız istenecek. Ama bizler görev yapma bilinci çerçevesinde ne yaptığımızı anlatma değil, yapmak zorunda olduklarımızı yapma bilinciyle hareket ettiğimizin özellikle altını çiziyorum. Yani bizler anlatan değil, yapan makamlarda bulunduğumuzu, iş gören makamlarda bulunduğumuzu bilmek zorundayız. Aynı Yunus Emre’nin 30 yıl boyunca Tabduk Emre’ye odun taşıyıp da çıraklık yaptığı gibi. Şu an bizler çıraklık dönemindeyiz. Onun için daha kalfalık, ustalık dönemi gelmedi. Haddimizi bileceğiz, şunu yaptık bunu yaptık demeyeceğiz. Bu anlamda da bunun altını çiziyorum. Gençler zaten yapmak zorundadır” diye konuştu.

571’den başlayan ve 2071 yılına uzanan bin yıllık medeniyet yolculuğunun sonucunun başkanlık sistemi olduğunu ifade eden Kuyrukçu, kasım ayı içerisinde gençlik kolları tarafından hazırlanan başkanlık sistemi videolarını anlattı.

Parlamenter sistem ile bin yıllık medeniyet yolculuğuna ara verildiğini ve yeniden bu yolculuğa başlanacağını aktaran Kuyrukçu “Bu ay içerisinde başkanlık sistemiyle ilgili yaptığımız videolarımız var. Bu videoları göstermeden önce bir açıklama yapmak istiyorum. Başkanlık sistemi tartışma konusu olarak artık gündemdeki yerini aldı. 1839’da Tanzimat Fermanıyla başlayan bir süreçte, yani 200 yıllık bir süreçten bahsediyoruz, 1856’da Islahat Fermanı, 1876’da Birinci Meşrutiyet, 1908’da İkinci Meşrutiyet, 1923’te Cumhuriyetler parlamenter sistemin kurulmasıyla, bakın burasının altını çiziyorum özellikle, ara verdiğimiz bin yıllık yolculuğumuza, hiçbir şekilde kötülemiyorum parlamenter sistemi ama ara verdiğimiz yolculuk olarak adlandırıyorum. Çünkü Cumhurbaşkanımızın söylemini unutmayacağız, 1071-2071 hatta 571’den başlatıyoruz bu süreci. Bu 1500 yıllık medeniyetin bu coğrafyada taçlandığı sistemin adını başkanlık sistemi olarak Cumhurbaşkanımız ve büyüklerimiz belirlediler. Hatta ismine yeni cumhurbaşkanlığı diyoruz. Bu sistemle birlikte 100 yıllık siyasi birikimin 1500 yıllık medeniyet bilinciyle buluştuğu, kesiştiği nokta başkanlık sistemi” ifadelerini kullandı.

Genel merkezden önce çalışmalara başladıklarını vurgulayan Kuyrukçu “Onun için biz daha genel merkezimiz çalışmalara başlamadan, belki de haddimizi aşarak, gençlik kolları üyelerimin tamamının emeğinin geçtiği birkaç video hazırladık. Sizlerden ricam bunları dikkatle izlememiz ve inşallah yeni Türkiye’nin şahlanışına bir nebze de olsun katkıda bulunma noktasında Gölbaşı’na hizmet etmiş olmanız” dedi.

Kaynak

 

 

ETİKETLER
Ankara Tarık Kuyrukçu Ak Parti kasım ayı ilçe danışma başkanlık sistemi gençlik kolları
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500