Advert
Fatih Duruay: “Hiçbir yatırımı sadece yapmış olmak için yapmıyoruz”
Fatih Duruay: “Hiçbir yatırımı sadece yapmış olmak için yapmıyoruz”
Ak Parti Gölbaşı İlçe Teşkilatı Kasım ayı ilçe danışma toplantısı Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi.
Haberin galerisi için tıklayın!

 

Kasım ayı ilçe danışma toplantısında konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay “Yaptığımız hiçbir yatırımı sadece yapmış olmak için yapmıyoruz. Yaptığımız her yatırımın her karesini Gölbaşı halkı kullanacak” dedi.

Gölbaşı’na hizmet etmenin kendileri için bir görev olmaktan öte namus ve şeref meselesi olduğunu ifade eden Duruay, “Bu beş sene içerisinde nasip olursa Gölbaşımızda çok şey değişecek. Bildiğiniz gibi seçimlerde bizim halkımıza verdiğimiz bazı büyük vaatler vardı. Bunlardan en önemlisi Mogan Gölü’nün temizlenmesiydi. Allah nasip ederse aralık ayı içerisinde teknelerimiz gölümüze inmeye başlayacak. 30 senelik bir hasretimiz hem Gölbaşı’na hem de Ankara’ya hayırlı olsun. Bu konuda eski meclis başkanımız Cemil Çiçek Bey’e minnet borçluyuz” diyerek Mogan Gölü’nün aralık ayı içinde temizlenmeye başlanacağını tekrar partililere iletti.

Duruay ayrıca geçtiğimiz günlerde Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı ziyaret ederek Gölbaşı’na yeni bir spor kompleksi sözünün alındığını ve 2017 yılında temelinin atılacağını söyledi.

2017 yılında Konya yolu projesinin de tamamlanacağını aktarak Duruay “Konya yolu ile ilgili 4. bölgeden projelerimiz onay aldı. İnşallah o da bu ay içerisinde çözülecek ve yatırımla ilgili sıkıntımız kalkacak. Ümit ediyorum ki 2017 yılında Konya yolunun alta alınmasıyla ilgili herhangi bir sıkıntı olmayacak, Gölbaşı’nın iki yakası bir araya gelecek inşallah. Tabii bunda Büyükşehir Belediyesinin çok büyük katkısı var. Gölbaşı belki de tarihinde en çok yatırımı geçtiğimiz üç sene içerisinde Büyükşehir Belediyesinden aldı. Sayın Melih Gökçek’e de bu konuda teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Son 15 yılın toplamından daha fazla hizmet gerçekleştirdiklerini iddia eden Duruay “Biz Gölbaşı Belediyesi olarak ne yapıyoruz. Belediye olarak son üç dönemden yani 15 yıldan çok daha fazla yatırımı bu beş sene ieçrisinde yapacağız. 20’ye yakın köyümüzün köy içi asfaltını attık. Diğer yollarımızın da iyileştirilmesini yaptık. Bütün köylerimizde çocuk parklarının hepsini yeniledik. Dört mahallemiz için kültür merkezi ihalesine çıktık ve iki tanesini yaptık” şeklinde konuştu.

“Yaptığımız hiçbir yatırımı sadece yapmış olmak için yapmıyoruz”

Gölbaşı ile ilgili hedeflenen ve halihazırda yapımına devam eden hizmetleri açıklayan Duruay şunları kaydetti:

“Yaptığımız hiçbir yatırımı sadece yapmış olmak için yapmıyoruz. Yaptığımız her yatırımın her karesini Gölbaşı halkı kullanacak. Çocuklara, gençlere, yaşlılara hitap eden bir park yapacağız ama bu mahalle parkları gibi olmayacak. Spor alanlarıyla, yaşlı evleriyle, macera parkıyla, havuzlarıyla sizlere hizmet edecek olan bu parkın ihalesini yaptık, yakında da temelini atacağız. 42 metrelik bir dönme dolap yapacağız. Bu Gölbaşı’nda bir seyir tepesi gibi olacak. Hem Mogan Gölünü hem de Eymir Gölünü oradan görüp Gölbaşı’nın güzelliğini hep beraber izleyeceğiz. Mevlana Spor Merkezi’nin ihalesini bu ay içerisinde yapacağız. Burada yüzme havuzu, fitness ve Türk hamamı olacak. Bildiğiniz gibi ilçemizin trafiği en yoğun alanı Cemal Gürsel Caddesi ve onun etrafı. Otopark sıkıntısı yaşıyoruz. Bu ihtiyacı karşılamak üzere eski kültür merkezini yıkıp yerine Seğmenler Pazar Yerini yapmak için çalışmalara başladık. Bu tabii bazı eleştirilere neden oldu. Ama yapımına başlanan bu kapalı otopark oradaki vatandaşlarımızın sıkıntısını giderip, rahat rahat alışveriş yapacağı bir alan olacak.”

Kaynak

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı belediye Fatih Duruay kasım ayı ilçe danışma Mogan Gölü Konya yolu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500